Június 9-én, az önkormányzati választáson résztvevő gödöllői polgárok úgy döntöttek, hogy a GDL Pelikán Szövetségben a Városért Egyesület jelöltjei kizárólag a kompenzációs listáról juthatnak mandátumhoz, méghozzá: háromhoz. Tekintettel arra, hogy a civil szervezet színeiben indultak közül négyen a szeptember végén leköszönő képviselőtestületnek is tagjai voltak, adódott a kérdés: miként változik a várospolitizálás az új helyzetben? Az egyesület elnökével, Debreczeni Attilával beszélgettünk.
Az új, október elejétől hivatalba lépő gödöllői képviselőtestületnek lesz egy „nagy visszatérője”. Az ex-szocialista párti várospolitikus, Kovács Barnabás és csapata számítása bejött: június 9-én a Tisztesség-Emberség Városvédő Egyesület (TEVE) kompenzációs listáról mandátumhoz jutott a várost irányító testületben. A hogyan továbbról a civil szervezet 2002 és 2019 között gödöllői önkormányzati képviselőként ténykedett elnökét kérdeztük.
Edukációs kampányt indít a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) Hivatala által működtetett Internet Hotline jogsegélyszolgálat. A cél, hogy mind a szülők, mind a gyermekek mihamarabb ismerjék fel az online visszaéléseket, és merjenek segítséget kérni.
A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) folyamatosan figyelemmel kíséri az online kereskedelmet, köztük a közösségi felületeken értékesítőket is. Ezért akadt horogra az a család, akiknek tagjai több egyszemélyes kft-t és egyéni vállalkozást is alapítottak, hogy a szabályokat kijátszva megússzák az áfa-fizetést. Nem sikerült, több mint 40 milliós bírságra számíthatnak – olvasható a NAV illetékesének hírportálunkhoz eljuttatott közleményében.
Török Ignác honvéd vezérőrnagy, hadimérnök, az 1848-49-es szabadságharc leverése után – 175 évvel ezelőtt – kivégzett aradi vértanúk egyike, Gödöllőn született. Kisbirtokos nemesi családból származott, édesapja, a Vasvár megyéből származó Nemescsói Török Ignác, uradalmi jószágigazgató volt a Grassalkovich családnál, édesanyja Korher Franciska volt.
Augusztus 11-én 5 kérdést juttatunk el a Gödöllői Röplabda Club vezetéséhez. Szerettük volna megtudni, hogy: 1. Milyen sportszervezet égisze alatt vesz részt a gödöllői felnőtt csapat az NB I-es bajnokságban és a Magyar kupában? 2. Ki lesz a csapat vezetőedzője és másodedzője? 3. Hol lesznek a hazai mérkőzések? 4. Milyen eredményességet vártoka csapattól? 5. Milyen személyi változások lesznek a játékoskeretben (érkezők és távozók poszttal együtt)?
A szerkesztőségünkhöz augusztus 14-én érkezett emailben a kérdésekre választ nem kaptunk, mondván: „…az elmúlt hónapokban, a honlapján lehozott cikkeiben közölt rémhírei annyi kárt okoztak egyesületünknek, hogy klubvezetésünk döntése alapján sem most, sem pedig a jövőben, semmiféle a klubunkkal kapcsolatos információt nem kívánunk megosztani önnel.”
A gyűjtőnévvel, azaz, A Gödöllői RC vezetősége szavakkal „aláírt”, rágalmazástól sem mentes válasz megálmodói – miközben elfelejthették, hogy a klubnál kialakult helyzetet nem a sajtó idézte elő – minden bizonnyal az alábbi cikkekre gondoltak: