Június 9-én, az önkormányzati választáson résztvevő gödöllői polgárok úgy döntöttek, hogy a GDL Pelikán Szövetségben a Városért Egyesület jelöltjei kizárólag a kompenzációs listáról juthatnak mandátumhoz, méghozzá: háromhoz. Tekintettel arra, hogy a civil szervezet színeiben indultak közül négyen a szeptember végén leköszönő képviselőtestületnek is tagjai voltak, adódott a kérdés: miként változik a várospolitizálás az új helyzetben? Az egyesület elnökével, Debreczeni Attilával beszélgettünk.
Az új, október elejétől hivatalba lépő gödöllői képviselőtestületnek lesz egy „nagy visszatérője”. Az ex-szocialista párti várospolitikus, Kovács Barnabás és csapata számítása bejött: június 9-én a Tisztesség-Emberség Városvédő Egyesület (TEVE) kompenzációs listáról mandátumhoz jutott a várost irányító testületben. A hogyan továbbról a civil szervezet 2002 és 2019 között gödöllői önkormányzati képviselőként ténykedett elnökét kérdeztük.
Edukációs kampányt indít a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) Hivatala által működtetett Internet Hotline jogsegélyszolgálat. A cél, hogy mind a szülők, mind a gyermekek mihamarabb ismerjék fel az online visszaéléseket, és merjenek segítséget kérni.
A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) folyamatosan figyelemmel kíséri az online kereskedelmet, köztük a közösségi felületeken értékesítőket is. Ezért akadt horogra az a család, akiknek tagjai több egyszemélyes kft-t és egyéni vállalkozást is alapítottak, hogy a szabályokat kijátszva megússzák az áfa-fizetést. Nem sikerült, több mint 40 milliós bírságra számíthatnak – olvasható a NAV illetékesének hírportálunkhoz eljuttatott közleményében.
Török Ignác honvéd vezérőrnagy, hadimérnök, az 1848-49-es szabadságharc leverése után – 175 évvel ezelőtt – kivégzett aradi vértanúk egyike, Gödöllőn született. Kisbirtokos nemesi családból származott, édesapja, a Vasvár megyéből származó Nemescsói Török Ignác, uradalmi jószágigazgató volt a Grassalkovich családnál, édesanyja Korher Franciska volt.
A magyar sportdiplomácia sikerén túl, a gödöllőiek számára is örömteli hír, hogy – a kanadai Marie-Claude Richer segítőjeként – Árpás Krisztina volt a második számú játékvezetője a párizsi paralimpia női ülőröplabda döntőjének. A szeptember 7-i fináléban az Egyesült Államok csapata 3-1 arányban diadalmaskodott Kína ellen.
A tősgyökeres gödöllői Árpás Krisztina 2003-ig tagja volt a 2000 tavaszán az Extraligába jutott Gödöllői RC női csapatnak, majd sportolói karrierjét nem sokkal később a játékvezetői hivatásra cserélte. Először teremröplabdában járta végig a sípmesteri ranglétrát, majd az ülőröplabdában is hazai, illetve nemzetközi minősítést (2015) szerzett. Játékvezetőként közreműködött az ülőröplabdázók Európa-bajnokságán (2017, 2019 és 2023), világbajnokságán (2018, 2022), valamint első számú játékvezetője volt a 2021-ben megrendezett 2020-as tokiói olimpia Egyesült Államok – Brazília (3-0) női elődöntőjének.
A hazai és nemzetközi szinten egyaránt sokat foglalkoztatott gödöllői játékvezető 2008-ban doktori címet szerzett a mai Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) jogelőd intézményében, a Szent István Egyetemen, növénytermesztési és kertészeti tudományok tudományágban.