A gödöllői képviselőtestület tagjai a május 22-én lezajlott tanácskozásukon vitatták meg a település előző évi gazdálkodásáról szóló beszámolót. A várost irányító grémium május 11 igen szavazattal (lokálpatrióta klubos képviselők és Kovács Barnabás – TEVE Egyesület) és 3 tartózkodással (GDL Pelikános képviselők) elfogadta azt a határozati javaslatot, amit Gödöllő 2024. évi zárszámadásával kapcsolatosan a döntés-előkészítők megfogalmaztak.
Akárcsak tavaly, idén is májusban érkezett el az a pillanat, amikor a várost irányító grémium tagjai megismerhették a Gödöllő Hivatásos Tűzoltó-parancsnokság egy évvel korábban végzett tűzvédelmi tevékenységéről szóló beszámolót, amit május 22-én Szigeti Róbert tűzoltó alezredes, gödöllői tűzoltóparancsnok és Kristóf Sándor tűzoltó alezredes, a helyi katasztrófavédelmi kirendeltség vezetője terjesztett a városatyák elé.
Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter a február 9-i kormányinfón bejelentette, hogy egy nappal korábban az Orbán-kormány több minisztere is lemondott az egyetemek és felsőoktatási intézmények működtetésére éltre hívott közfeladatot ellátó közérdekű vagyonkezelő alapítványok (kekva) kuratóriumában betöltött tagságáról. Az érintett tárcavezetők között van Lázár János építési és közlekedési miniszter, valamint Nagy István agrárminiszter, akik a két éve működő Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetemért Alapítvány öt főből álló irányító testületében vállaltak szerepet.
Egyelőre nem tudni, hogy kik kerülnek a tisztségükből távozó miniszterek helyére a gödöllői központú egyetemet működtető, valamint a Gödöllői Királyi Kastély NKft. állami tulajdonrészét (84,18%) birtokló alapítvány kuratóriumába, hiszen a kormányzati tisztviselőknek (államtitkárok, miniszteri biztosok, kormánybiztosok) legkésőbb február 15-ig kell meghozniuk döntésüket arról, hogy a kuratóriumi tagságot vagy a kormánytisztséget tartják meg.