A gödöllői képviselőtestület tagjai április 3-án ellenvetés nélkül hagyták jóvá azokat a határozati javaslatokat, amik a gödöllői Tormay Károly Egészségügyi Központ állami fenntartásba történő átadásáról szóltak. A városvezetés szeptember 1-jétől tervezi a változást a helyi és környékbeli lakosság járóbeteg-szakellátásában fontos szerepet betöltő intézmény életében. A döntést követően Hankó Balázst, a Fidesz Pest vármegye 6. számú választókerületi elnökét, kulturális és innovációs minisztert kérdeztük.
A Gödöllő COOP Zrt. gödöllői, 90-es számú, 153 négyzetméteres eladóterű Arany János utcai üzletének jelenlegi – 1971-ben épült, majd 1987-ben bővített – épületébe április 19-én, szombaton térhetnek be utoljára a vásárlók. Ezt követően, várhatóan októberben már egy vadonatúj üzlet fogadja mindazokat, akik akár a közvetlen környékbeli utcákból, akár más városrészekről (például: a közelben lévő Csanak, vagy Máriabesnyő) kívánják felfedezni a kereskedelmi egység kínálatát.
Napra pontosan 15 éve, 2010. április 12-én avatták fel a Jászóvár utca felől megközelíthető Boróka Egészségházat Gödöllőn. A családi háttérrel megvalósult beruházás Bók Károlyhoz, Kerepes korábbi polgármesteréhez (2001 és 2006 között) és felesége, dr. Orosz Orsolya szakorvos nevéhez köthető. A 180 négyzetméteres alapterületű (jelenleg három szinten működő) egészségház bőrgyógyászati, háziorvosi és hagyományos kínai orvoslás- akupunktúra, homeopátia szakrendelésekkel kezdte meg működését, amelyek az elmúlt másfél évtized alatt 20 szakterületet lefedő szakellátásra bővült.
A megnyitásakor a gödöllőiek és a környéken élők számára hiánypótlónak számított magánintézmény elmúlt 15 évéről Bók Károllyal, a Boróka Egészségházat működtető BOMM Egészségügyi és Kereskedelmi Kft. ügyvezető igazgatójával beszélgettünk.
Az immár kilenc éve húzódó gödöllői „városháza-ügy” kapcsán legutóbb arról adtunk hírt, hogy dr. Kiss Árpád jegyző a polgármester nevében türelmet kért, majd ígéretet tett arra, hogy a közeljövőben minden feltett kérdésre, ami a városháza kivitelezéséhez kapcsolódik, tényszerűen válaszol az önkormányzat.
Nos, egyfajta válasz valóban született, miután Gémesi György a 2019-2024 közötti önkormányzati ciklus záró ülésén megnyilvánult az épül(get)őfélben lévő városházával kapcsolatosan. A város első embere – többek között – elmondta, hogy mivel a kivitelező nem tudta határidőre elvégezni a munkálatok 40 százalékát sem, a folyamat a vele kötött szerződés automatikus felbontásához vezetett. Gémesi hozzátette, hogy a vállalkozás a feltárásokat követően nettó 250 millió forintos többlet anyagi igénnyel állt elő, amivel „bezsarolták” a várost. Vannak elvarrandó szálak – így a vállalkozóval történő elszámolás – a történetben. Új közbeszerzést kell majd kiírni, aminek várható időpontja a következő év eleje lehet – fogalmazott Gémesi György.
A polgármester gondolatait eljuttattuk Jankovich Henriknek, a gödöllői székhelyű Denco Kft. ügyvezető igazgatójának. A cégvezető telefonon jelezte, hogy látta az üzenetben foglaltakat, majd közölte, hogy nem kíván nyilatkozni az ügyben. Annyit azért elmondott, hogy tudomásul vette a leírtakat és a szükséges lépéseket más fórumon megteszi.
Előzményként feltétlenül említést érdemel, hogy idén áprilisban érdeklődtünk a közbeszerzésen nyertes Denco Kft-nél, miután a közbeszerzések honlapján megjelent tájékoztatás szerint a gödöllői városháza beruházás befejezése tárgyában kiírt tenderben a még hátralévő munkálatok becsült nettó összértékét 760.661.723 forintban állapították meg. A nyertes vállalkozás ajánlata ettől mintegy 159,5 millió forinttal kevesebbről szólt (nettó 601.123.911 forint). A következő érvényes ajánlat nettó 702.902.816 forintos volt. A viszonylagos „olcsóság” okát Jankovich Henrik ügyvezető igazgató mintegy fél évvel ezelőtt – üzleti titokra történő hivatkozással – nem kívánta tudomásunkra hozni.