A gödöllői képviselőtestület tagjai április 3-án ellenvetés nélkül hagyták jóvá azokat a határozati javaslatokat, amik a gödöllői Tormay Károly Egészségügyi Központ állami fenntartásba történő átadásáról szóltak. A városvezetés szeptember 1-jétől tervezi a változást a helyi és környékbeli lakosság járóbeteg-szakellátásában fontos szerepet betöltő intézmény életében. A döntést követően Hankó Balázst, a Fidesz Pest vármegye 6. számú választókerületi elnökét, kulturális és innovációs minisztert kérdeztük.
A Gödöllő COOP Zrt. gödöllői, 90-es számú, 153 négyzetméteres eladóterű Arany János utcai üzletének jelenlegi – 1971-ben épült, majd 1987-ben bővített – épületébe április 19-én, szombaton térhetnek be utoljára a vásárlók. Ezt követően, várhatóan októberben már egy vadonatúj üzlet fogadja mindazokat, akik akár a közvetlen környékbeli utcákból, akár más városrészekről (például: a közelben lévő Csanak, vagy Máriabesnyő) kívánják felfedezni a kereskedelmi egység kínálatát.
Napra pontosan 15 éve, 2010. április 12-én avatták fel a Jászóvár utca felől megközelíthető Boróka Egészségházat Gödöllőn. A családi háttérrel megvalósult beruházás Bók Károlyhoz, Kerepes korábbi polgármesteréhez (2001 és 2006 között) és felesége, dr. Orosz Orsolya szakorvos nevéhez köthető. A 180 négyzetméteres alapterületű (jelenleg három szinten működő) egészségház bőrgyógyászati, háziorvosi és hagyományos kínai orvoslás- akupunktúra, homeopátia szakrendelésekkel kezdte meg működését, amelyek az elmúlt másfél évtized alatt 20 szakterületet lefedő szakellátásra bővült.
A megnyitásakor a gödöllőiek és a környéken élők számára hiánypótlónak számított magánintézmény elmúlt 15 évéről Bók Károllyal, a Boróka Egészségházat működtető BOMM Egészségügyi és Kereskedelmi Kft. ügyvezető igazgatójával beszélgettünk.
Másfél évtized elteltével feloszlik a Gödöllőn alakult Fricska táncegyüttes. A számos hazai és nemzetközi sikert elért formáció az elmúlt időszakban több személyi változást is megélt, így azt is, hogy az egyik alapító, Moussa Ahmed kivált, és életre hívta az Urban Verbunk társulatot.
A Fricska történetének egyik legemlékezetesebb pillanata 2014. szeptember 14-én következett el, amikor a gödöllői Belvárosi napok programjának részeként a Gödöllő Táncegyüttes kötelékében nevelkedett fiúk először állítottak fel gyorsaságitánc-világrekordot. Emlékeztetőül:a világ leggyorsabb táncosa cím büszke birtokosa addig James Devine ír táncos (legjobb eredménye: 38 leütés/mp) volt, korábban pedig a magyar közönség előtt is jól ismert Michael Flatley (35 leütés/mp) tartotta a rekordot. A világra szóló eredményt 41 érvényes leütés/másodperc teljesítménnyel érték el a Fricska táncegyüttes tagjai, akik – hat másodpercenként váltva egymást – összesen 3.937 leütést produkáltak mindössze 2 perc alatt.
A gödöllői kötődésű táncegyüttes megszűnéséről szóló döntés december 27-én, a Fricska közösségi oldalán látott napvilágot: Papp Gergő, az együttes vezetője – mások mellett – arról beszélt, hogy külön utakon folytatják testvérével, Papp Máté Bencével, ezzel végleg feloszlik a Fricska formáció.