Hankó Balázs kultúráért és innovációért felelős miniszter egyedi céltámogatásával egy eddig ismeretlen Erzsébet királyné portréval bővült a Gödöllői Királyi Kastély gyűjteménye. A hírt a szaktárca vezetője együtt jelentette be július 1-jén dr. Ujváry Tamással, a gödöllői kastélyt működtető gazdasági társaság ügyvezető igazgatójával. A különleges műalkotás Georg Raab, az osztrák császári udvar egyik legjelentősebb portréfestőjének munkája – olvasható a Gödöllői Királyi Kastély hírportálunkhoz eljuttatott közleményében.
A Hangjegy Színház nyári sorozata, a Sisi nevét viselő, július 7-e és 20-a között lezajló, nyolc programból álló előadásfolyam megtölti élettel a Gödöllői Királyi Kastély parkját. Az érdeklődők népszerű produkciókat láthatnak a csillagok alatt, fergeteges művészek tolmácsolásában.
A Gödöllőt átszelő Rákos-patak adta természeti környezet méltó revitalizációja és kialakítása érdekében már közel másfél évtizede folynak – különböző intenzitású és eredményességű – szakmai egyeztetések. A természeti kincs Pest megyei szakaszának rendezése, illetve a patak menti területek (öko)turisztikai, rekreációs és egyéb potenciáljának kihasználása összehangolt fellépést igényel. Ennek érdekében a célok megvalósításához szükséges anyagi forrást a konzorciumot vezető Pest Vármegyei Önkormányzat az érintett települések (Szada, Gödöllő, Isaszeg, Pécel) bevonásával – azokkal konzorciumot alkotva – egyedi, a központi költségvetésből származó támogatásból kívánta és kívánja biztosítani.
A forradalmi olefin metatézis technológia új otthonra talál Magyarországon: a XiMo Hungary Kft. – az olefin metatézis globális éllovasa és a korszerű katalizátorfejlesztés szakértője – június 26-án ünnepélyes alapkőletétellel indította el új gyártóüzemének építését a Gödöllői Innovációs és Logisztikai Parkban. Az új üzem a XiMo innovatív metatézis-katalizátorainak nagyüzemi gyártására összpontosít majd, a cég technológiája Nobel-díjas tudományos alapkutatásra épül.
Másfél évtized elteltével feloszlik a Gödöllőn alakult Fricska táncegyüttes. A számos hazai és nemzetközi sikert elért formáció az elmúlt időszakban több személyi változást is megélt, így azt is, hogy az egyik alapító, Moussa Ahmed kivált, és életre hívta az Urban Verbunk társulatot.
A Fricska történetének egyik legemlékezetesebb pillanata 2014. szeptember 14-én következett el, amikor a gödöllői Belvárosi napok programjának részeként a Gödöllő Táncegyüttes kötelékében nevelkedett fiúk először állítottak fel gyorsaságitánc-világrekordot. Emlékeztetőül:a világ leggyorsabb táncosa cím büszke birtokosa addig James Devine ír táncos (legjobb eredménye: 38 leütés/mp) volt, korábban pedig a magyar közönség előtt is jól ismert Michael Flatley (35 leütés/mp) tartotta a rekordot. A világra szóló eredményt 41 érvényes leütés/másodperc teljesítménnyel érték el a Fricska táncegyüttes tagjai, akik – hat másodpercenként váltva egymást – összesen 3.937 leütést produkáltak mindössze 2 perc alatt.
A gödöllői kötődésű táncegyüttes megszűnéséről szóló döntés december 27-én, a Fricska közösségi oldalán látott napvilágot: Papp Gergő, az együttes vezetője – mások mellett – arról beszélt, hogy külön utakon folytatják testvérével, Papp Máté Bencével, ezzel végleg feloszlik a Fricska formáció.