A gödöllői képviselőtestület tagjai április 3-án ellenvetés nélkül hagyták jóvá azokat a határozati javaslatokat, amik a gödöllői Tormay Károly Egészségügyi Központ állami fenntartásba történő átadásáról szóltak. A városvezetés szeptember 1-jétől tervezi a változást a helyi és környékbeli lakosság járóbeteg-szakellátásában fontos szerepet betöltő intézmény életében. A döntést követően Hankó Balázst, a Fidesz Pest vármegye 6. számú választókerületi elnökét, kulturális és innovációs minisztert kérdeztük.
A Gödöllő COOP Zrt. gödöllői, 90-es számú, 153 négyzetméteres eladóterű Arany János utcai üzletének jelenlegi – 1971-ben épült, majd 1987-ben bővített – épületébe április 19-én, szombaton térhetnek be utoljára a vásárlók. Ezt követően, várhatóan októberben már egy vadonatúj üzlet fogadja mindazokat, akik akár a közvetlen környékbeli utcákból, akár más városrészekről (például: a közelben lévő Csanak, vagy Máriabesnyő) kívánják felfedezni a kereskedelmi egység kínálatát.
Napra pontosan 15 éve, 2010. április 12-én avatták fel a Jászóvár utca felől megközelíthető Boróka Egészségházat Gödöllőn. A családi háttérrel megvalósult beruházás Bók Károlyhoz, Kerepes korábbi polgármesteréhez (2001 és 2006 között) és felesége, dr. Orosz Orsolya szakorvos nevéhez köthető. A 180 négyzetméteres alapterületű (jelenleg három szinten működő) egészségház bőrgyógyászati, háziorvosi és hagyományos kínai orvoslás- akupunktúra, homeopátia szakrendelésekkel kezdte meg működését, amelyek az elmúlt másfél évtized alatt 20 szakterületet lefedő szakellátásra bővült.
A megnyitásakor a gödöllőiek és a környéken élők számára hiánypótlónak számított magánintézmény elmúlt 15 évéről Bók Károllyal, a Boróka Egészségházat működtető BOMM Egészségügyi és Kereskedelmi Kft. ügyvezető igazgatójával beszélgettünk.
Csaknem két hét telt el azóta, hogy a gödöllői városvezetés nyolc lokálpatrióta klubos képviselője – kiegészülve a GDL Pelikán és a TEVE négy képviselőjével – október 24-én olyan módosító indítványt fogadott el az önkormányzati szervezeti és működési szabályzat (szmsz) felülvizsgálatakor, aminek értelmében településünkön megszűnt a helyhatóság főtanácsadói és tanácsadói munkaköre. A Gémesi György számára (is) váratlan, vele nem egyeztetett „húzás” személy szerint a polgármester legfőbb bizalmi emberének, L. Péterfi Csabának a státuszát érintette.
A döntést követő napokban az eljárást puccskísérletnek tituláló, munkatársához ragaszkodó Gémesi György és az indítványon aláíróként eredetileg nem szereplő dr. Györfi Beátával kilenc fősre bővült lokálpatrióta képviselőcsoport is megszólalt az ügyben. Utóbbiak főként helyi fórumokon tették közzé álláspontjukat, míg a felháborodott polgármester az ATV Szigorlat című műsorában is reagált a történtekre.
Az alábbi beszélgetésrészletből kiderül, Gémesi György a kompromisszumra úgy tekint, hogy az ő fejében kell, hogy összeálljon a megoldás. Nincs más választása senkinek. Ez az egy választása van, vagy pedig a lokálpatrióta klub csomagolhat.
Október utolsó napján a Gödöllői Lokálpatrióta Klub közösségi oldalán az alábbi – úgy tűnik, üzenetértékű – bejegyzés jelent meg: » Visszavonni sem nem tudok, de nem is akarok semmit, mert sem nem bátorságos, sem nem tanácsos dolog a lelkiismeret ellen cselekedni. Itt állok, másként nem tehetek – mondta Luther, mikor a wormsi birodalmi gyűlésre hívta a császár, hogy utasítsa tanai visszavonására. Ma van a reformáció napja, holnap mindenszentek, holnapután halottak napja. Most az elcsendesedés ideje következik. Novemberben folytatjuk. «
Ha összevetjük a két nyilatkozatot, megállapítható, hogy a polgármester látszatra határozottabb a kérdésben, miközben „belső ellenzéke” talányosan fogalmazott. Egyelőre nem tudni, hová fut ki a gödöllői közélet iránt érdeklődőket foglalkoztató játszma, annyi azonban már tudható, hogy november 21-én, a reggeli órákban képviselőtestületi ülés lesz, a kora esti órákban pedig közmeghallgatásra várják az érdeklődőket, akiknek lehetőségük nyílik feszegetni ezt a kérdést (is).