Az 1848/49-es forradalom és szabadságharc kitörésének 177. évfordulója alkalmából meghirdetett március 15-i, főtéri, a prognosztizált esős időjárás miatt 10 óra helyett 14 órakor kezdődött eseményen a Gödöllői Városi Fúvószenekar térzenéje fogadta az érdeklődőket. Ezt követően Gémesi György polgármester intézett beszédet a hallgatósághoz, majd az Urban Verbunk Junior és Gödöllő magyar testvérvárosainak (Csíkszereda, Dunaszerdahely, Beregszász, Zenta) fiatal táncosai által bemutatott, Felültem a világ vad lovára! című ünnepi műsor, a tavalyelőtt felújított Petőfi-szobornál megrendezett koszorúzás, illetőleg a lovasok és lovas fogatok felvonulása tette teljessé a délután folyamán a Művészetek Háza Gödöllő épületében lezajlott forradalmi táncházzal, majd az alsóparki lovasbemutatóval zárult gödöllői ünnep programját.
Feszített lesz a közösségi értékvédelmi konzultáció menetrendje, a tervek szerint az Országgyűlés tavaszi ülésszakán fogják tárgyalni az Alaptörvény-módosítást és a sarkalatos törvényt. Ezt Navracsics Tibor közigazgatási és területfejlesztési miniszter jelentette ki a Pest vármegyei települések részvételével tartott, a helyi önazonosság védelméről szóló törvény február 26-i konzultációján – adta hírül az MTI.
Október 1-jétől kiegészült a gödöllői önkormányzat város közterületeinek használatáról, a közterületek és a vásárok rendjéről szóló helyi, 2015-ben megalkotott rendelete. A módosítás a zöldhulladékra vonatkozik, megteremtve annak jogi hátterét, hogy a lakosság által a zöldhulladék közterületen történő tárolása olyan korlátok közé legyen szorítva, amik be nem tartása a közösségi együttélés alapvető szabályainak megsértése esetén alkalmazandó szankciók (természetes személy esetén 200 ezer forintig, jogi személyek és jogi személyiséggel nem rendelkező szervezetek esetén 2 millió forintig terjedő közigazgatási bírság kiszabása) megállapítását is lehetővé teszi.
A várost irányító grémium tagjai által szeptember 19-én elfogadott módosítás következtében a vonatkozó rendelet az alábbi ponttal egészült ki: