A gödöllői képviselőtestület tagjai április 3-án ellenvetés nélkül hagyták jóvá azokat a határozati javaslatokat, amik a gödöllői Tormay Károly Egészségügyi Központ állami fenntartásba történő átadásáról szóltak. A városvezetés szeptember 1-jétől tervezi a változást a helyi és környékbeli lakosság járóbeteg-szakellátásában fontos szerepet betöltő intézmény életében. A döntést követően Hankó Balázst, a Fidesz Pest vármegye 6. számú választókerületi elnökét, kulturális és innovációs minisztert kérdeztük.
A Gödöllő COOP Zrt. gödöllői, 90-es számú, 153 négyzetméteres eladóterű Arany János utcai üzletének jelenlegi – 1971-ben épült, majd 1987-ben bővített – épületébe április 19-én, szombaton térhetnek be utoljára a vásárlók. Ezt követően, várhatóan októberben már egy vadonatúj üzlet fogadja mindazokat, akik akár a közvetlen környékbeli utcákból, akár más városrészekről (például: a közelben lévő Csanak, vagy Máriabesnyő) kívánják felfedezni a kereskedelmi egység kínálatát.
Napra pontosan 15 éve, 2010. április 12-én avatták fel a Jászóvár utca felől megközelíthető Boróka Egészségházat Gödöllőn. A családi háttérrel megvalósult beruházás Bók Károlyhoz, Kerepes korábbi polgármesteréhez (2001 és 2006 között) és felesége, dr. Orosz Orsolya szakorvos nevéhez köthető. A 180 négyzetméteres alapterületű (jelenleg három szinten működő) egészségház bőrgyógyászati, háziorvosi és hagyományos kínai orvoslás- akupunktúra, homeopátia szakrendelésekkel kezdte meg működését, amelyek az elmúlt másfél évtized alatt 20 szakterületet lefedő szakellátásra bővült.
A megnyitásakor a gödöllőiek és a környéken élők számára hiánypótlónak számított magánintézmény elmúlt 15 évéről Bók Károllyal, a Boróka Egészségházat működtető BOMM Egészségügyi és Kereskedelmi Kft. ügyvezető igazgatójával beszélgettünk.
HÉV-szerelvényről tessékeltek le a gödöllői rendőrök két férfit. A gyanú szerint több sértett nyakából tépték ki a láncukat és lopott bankkártyával vásárolgattak. Mára őrizetben vannak, a rendőrök kezdeményezték személyi szabadságuk legszigorúbb korlátozását – adta hírül a police.hu.
A rendőrség adatai szerint a megélhetést biztosító jövedelem hiánya késztette a két férfit augusztus elején bűnös ténykedésükre. Több alkalommal tépték ki a láncot a gödöllői HÉV-megállóiban gyanútlanul várakozó vagy éppen szerelvényen utazó áldozataik nyakából. Volt eset, hogy a sértett kezében tartott pénztárcáját vették el, később az abban talált bankkártyákkal az alkoholtól a cigarettán keresztül az élelmiszerig mindent vásároltak.
A helyi rendőrök személyismeretüknek és a polgárőrség hathatós segítségének köszönhetően azonosították a lopássorozatokkal összefüggésbe hozható 47 éves bicskei O. Zsoltot, valamint társát, a 26 éves kerepesi M. Dánielt. A zsaruk a két férfi elfogását alaposan előkészítették, tudták, hogy az alkalmas időpontban hol és milyen tömegközlekedési eszközön fognak utazni. Augusztus 14-én, a déli órákban a gödöllői HÉV-en kattant csuklójukon a bilincs, majd előállították őket a kapitányságra.
A 47 éves férfi a terhére rótt bűncselekményeket tagadta, a gyanúsítás és az őrizetbe vétel ellen is panasszal élt. Társa ennél beszédesebb volt, minden balhéra, a szerepekre és a feladatokra is tisztán emlékezett. Részletes beismerő vallomást tett a rendőrök előtt, gyanúsítása ellen panaszt nem.
A Gödöllői Rendőrkapitányság Bűnügyi Osztálya az őrizetbe vett két férfi ellen lopás bűntettének, lopás vétségének, valamint csalás bűntettének megalapozott gyanúja miatt folytatja az eljárást, egyben kezdeményezték a letartóztatásukat.