Június 9-én, az önkormányzati választáson résztvevő gödöllői polgárok úgy döntöttek, hogy a GDL Pelikán Szövetségben a Városért Egyesület jelöltjei kizárólag a kompenzációs listáról juthatnak mandátumhoz, méghozzá: háromhoz. Tekintettel arra, hogy a civil szervezet színeiben indultak közül négyen a szeptember végén leköszönő képviselőtestületnek is tagjai voltak, adódott a kérdés: miként változik a várospolitizálás az új helyzetben? Az egyesület elnökével, Debreczeni Attilával beszélgettünk.
Az új, október elejétől hivatalba lépő gödöllői képviselőtestületnek lesz egy „nagy visszatérője”. Az ex-szocialista párti várospolitikus, Kovács Barnabás és csapata számítása bejött: június 9-én a Tisztesség-Emberség Városvédő Egyesület (TEVE) kompenzációs listáról mandátumhoz jutott a várost irányító testületben. A hogyan továbbról a civil szervezet 2002 és 2019 között gödöllői önkormányzati képviselőként ténykedett elnökét kérdeztük.
Edukációs kampányt indít a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) Hivatala által működtetett Internet Hotline jogsegélyszolgálat. A cél, hogy mind a szülők, mind a gyermekek mihamarabb ismerjék fel az online visszaéléseket, és merjenek segítséget kérni.
A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) folyamatosan figyelemmel kíséri az online kereskedelmet, köztük a közösségi felületeken értékesítőket is. Ezért akadt horogra az a család, akiknek tagjai több egyszemélyes kft-t és egyéni vállalkozást is alapítottak, hogy a szabályokat kijátszva megússzák az áfa-fizetést. Nem sikerült, több mint 40 milliós bírságra számíthatnak – olvasható a NAV illetékesének hírportálunkhoz eljuttatott közleményében.
Török Ignác honvéd vezérőrnagy, hadimérnök, az 1848-49-es szabadságharc leverése után – 175 évvel ezelőtt – kivégzett aradi vértanúk egyike, Gödöllőn született. Kisbirtokos nemesi családból származott, édesapja, a Vasvár megyéből származó Nemescsói Török Ignác, uradalmi jószágigazgató volt a Grassalkovich családnál, édesanyja Korher Franciska volt.
Futótűzként terjedt a médiában az a hír, miszerint: egyelőre ismeretlenek március 15-én, az eseti órákban megrongálták a gödöllői görögkatolikus templom bejáratát és a tavaly ősszel felszentelt ikonosztázt, vagyis, a templomszentélyt a templomhajótól elválasztó, képekkel ellátott falat. A hírek szerint a templom padsora is megsérült, miután egy részét felgyújtották. Bizonyosra vezető, hogy a barbár rongálással okozott kár milliós nagyságrendű.
A Pest Megyei Rendőr-főkapitányság illetékesénél érdeklődtünk, hogy mit lehet tudni az igencsak elítélendő cselekedet elkövetőinek felderítése érdekében eddig tett intézkedésekről, Szabóné Berki Bianka elmondta, hogy az ügyben ismeretlen tettes vagy tettesek ellen büntetőeljárás indult a Gödöllői Rendőrkapitányság Bűnügyi Osztályán rongálás bűncselekmény megalapozott gyanúja miatt. A helyszínelést követően a rendőrség nyomozói adatgyűjtést végeznek és megkezdték a remélhetőleg fontos információkkal szolgáló tanúk felkutatását is.