Az 1848/49-es forradalom és szabadságharc kitörésének 177. évfordulója alkalmából meghirdetett március 15-i, főtéri, a prognosztizált esős időjárás miatt 10 óra helyett 14 órakor kezdődött eseményen a Gödöllői Városi Fúvószenekar térzenéje fogadta az érdeklődőket. Ezt követően Gémesi György polgármester intézett beszédet a hallgatósághoz, majd az Urban Verbunk Junior és Gödöllő magyar testvérvárosainak (Csíkszereda, Dunaszerdahely, Beregszász, Zenta) fiatal táncosai által bemutatott, Felültem a világ vad lovára! című ünnepi műsor, a tavalyelőtt felújított Petőfi-szobornál megrendezett koszorúzás, illetőleg a lovasok és lovas fogatok felvonulása tette teljessé a délután folyamán a Művészetek Háza Gödöllő épületében lezajlott forradalmi táncházzal, majd az alsóparki lovasbemutatóval zárult gödöllői ünnep programját.
Feszített lesz a közösségi értékvédelmi konzultáció menetrendje, a tervek szerint az Országgyűlés tavaszi ülésszakán fogják tárgyalni az Alaptörvény-módosítást és a sarkalatos törvényt. Ezt Navracsics Tibor közigazgatási és területfejlesztési miniszter jelentette ki a Pest vármegyei települések részvételével tartott, a helyi önazonosság védelméről szóló törvény február 26-i konzultációján – adta hírül az MTI.
Március 18-án, a késő délutáni órákban a Művészetek Háza Gödöllő épületének földszinti rendezvénytermében átadták a tavalyi esztendőben gödöllői színekben legjobb eredményeket elért sportolóknak és sportvezetőknek odaítélt városi elismeréseket. Miután a 2024-es esztendő olimpiai év volt, nem bizonyult meglepőnek, hogy a főbb elismeréseket kik vehették át.
A Szent István Egyetem Doctor Honoris Causa, tiszteletbeli doktori címet adományozott José Graziano da Silva úrnak (képen balra), az ENSZ Élelmezési és Mezőgazdasági Szervezete (FAO) főigazgatójának több mint három évtizedes, az agrár- és vidékfejlesztésért, az élelmiszerbiztonságért és az éhínség megszüntetéséért végzett kiemelkedő nemzetközi tevékenysége elismeréseként. A 67 éves, amerikai születésű brazil szakember díszdoktorrá avató ünnepségét november 24-én rendezték meg a felsőoktatási intézmény gödöllői campusának földszinti dísztermében. Az eseményen részt vett és beszédet mondott a kormányzat részéről Tóth Katalin, aFöldművelésügyi Minisztérium nemzetközi kapcsolatokért felelős helyettes államtitkára, valamint dr. Tőzsér János, a Szent István Egyetem rektora, aki ismertette a díjazott eddigi szakmai életútját és munkásságát.
A pezsgős koccintást követően José Graziano da Silva és Tóth Katalin FAO-ösztöndíjas hallgatókkal találkozott, majd Tőzsér János kíséretében sétát tettek a Szent István Egyetem gödöllői központjában.