Az 1848/49-es forradalom és szabadságharc kitörésének 177. évfordulója alkalmából meghirdetett március 15-i, főtéri, a prognosztizált esős időjárás miatt 10 óra helyett 14 órakor kezdődött eseményen a Gödöllői Városi Fúvószenekar térzenéje fogadta az érdeklődőket. Ezt követően Gémesi György polgármester intézett beszédet a hallgatósághoz, majd az Urban Verbunk Junior és Gödöllő magyar testvérvárosainak (Csíkszereda, Dunaszerdahely, Beregszász, Zenta) fiatal táncosai által bemutatott, Felültem a világ vad lovára! című ünnepi műsor, a tavalyelőtt felújított Petőfi-szobornál megrendezett koszorúzás, illetőleg a lovasok és lovas fogatok felvonulása tette teljessé a délután folyamán a Művészetek Háza Gödöllő épületében lezajlott forradalmi táncházzal, majd az alsóparki lovasbemutatóval zárult gödöllői ünnep programját.
Feszített lesz a közösségi értékvédelmi konzultáció menetrendje, a tervek szerint az Országgyűlés tavaszi ülésszakán fogják tárgyalni az Alaptörvény-módosítást és a sarkalatos törvényt. Ezt Navracsics Tibor közigazgatási és területfejlesztési miniszter jelentette ki a Pest vármegyei települések részvételével tartott, a helyi önazonosság védelméről szóló törvény február 26-i konzultációján – adta hírül az MTI.
Március 18-án, a késő délutáni órákban a Művészetek Háza Gödöllő épületének földszinti rendezvénytermében átadták a tavalyi esztendőben gödöllői színekben legjobb eredményeket elért sportolóknak és sportvezetőknek odaítélt városi elismeréseket. Miután a 2024-es esztendő olimpiai év volt, nem bizonyult meglepőnek, hogy a főbb elismeréseket kik vehették át.
Június 24-én, pénteken és 25-én, szombaton tizenegyedik alkalommal házigazdája a Magyar Polgármesterek Világtalálkozójának Gödöllő. A Magyar Önkormányzatok Szövetsége (MÖSZ) szervezésében lezajló esemény helyszíne a Gödöllői Királyi Kastély lovardája, fő témája pedig a hazai és a külhoni önkormányzatok jelene és jövője. A kétnapos rendezvény nyitónapján átadták a Polgármesteri Ezüstlánc-díjat, illetőleg a Polgármesteri Arany Pecsétgyűrűt. Az MTI közleménye szerint az előbbi elismerést idén Sütő Lajos, Beregújfalu (Kárpátalja) és Tilhof István, Mátyásdomb (Fejér megye) polgármestere kapta, míg a Polgármesteri Arany Pecsétgyűrű díjjal Beszkid Andor (Rimóc, Nógrád megye) és Kecze István (Kisújszállás, Jász-Nagykun-Szolnok megye) munkáját ismerték el (képen balról jobbra). A kitüntető címekben évente azok a hazai és határon túli magyar polgármesterek részesülnek, akik nagyban hozzájárulnak a magyar önkormányzatiság fejlesztéséhez. Fotók forrása: facebook