Június 9-én, az önkormányzati választáson résztvevő gödöllői polgárok úgy döntöttek, hogy a GDL Pelikán Szövetségben a Városért Egyesület jelöltjei kizárólag a kompenzációs listáról juthatnak mandátumhoz, méghozzá: háromhoz. Tekintettel arra, hogy a civil szervezet színeiben indultak közül négyen a szeptember végén leköszönő képviselőtestületnek is tagjai voltak, adódott a kérdés: miként változik a várospolitizálás az új helyzetben? Az egyesület elnökével, Debreczeni Attilával beszélgettünk.
Az új, október elejétől hivatalba lépő gödöllői képviselőtestületnek lesz egy „nagy visszatérője”. Az ex-szocialista párti várospolitikus, Kovács Barnabás és csapata számítása bejött: június 9-én a Tisztesség-Emberség Városvédő Egyesület (TEVE) kompenzációs listáról mandátumhoz jutott a várost irányító testületben. A hogyan továbbról a civil szervezet 2002 és 2019 között gödöllői önkormányzati képviselőként ténykedett elnökét kérdeztük.
Edukációs kampányt indít a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) Hivatala által működtetett Internet Hotline jogsegélyszolgálat. A cél, hogy mind a szülők, mind a gyermekek mihamarabb ismerjék fel az online visszaéléseket, és merjenek segítséget kérni.
A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) folyamatosan figyelemmel kíséri az online kereskedelmet, köztük a közösségi felületeken értékesítőket is. Ezért akadt horogra az a család, akiknek tagjai több egyszemélyes kft-t és egyéni vállalkozást is alapítottak, hogy a szabályokat kijátszva megússzák az áfa-fizetést. Nem sikerült, több mint 40 milliós bírságra számíthatnak – olvasható a NAV illetékesének hírportálunkhoz eljuttatott közleményében.
Török Ignác honvéd vezérőrnagy, hadimérnök, az 1848-49-es szabadságharc leverése után – 175 évvel ezelőtt – kivégzett aradi vértanúk egyike, Gödöllőn született. Kisbirtokos nemesi családból származott, édesapja, a Vasvár megyéből származó Nemescsói Török Ignác, uradalmi jószágigazgató volt a Grassalkovich családnál, édesanyja Korher Franciska volt.
A Gödöllői Rendőrkapitányság munkatársai kérik, hogy aki a képen látható férfi tartózkodási helyével vagy a bűncselekménnyel kapcsolatban érdemleges információval rendelkezik, hívja a Gödöllői Rendőrkapitányságot a (06-28) 524-600-as telefonszámon, vagy tegyen bejelentést az ingyenesen hívható (06-80) 555-111-es „Telefontanú” zöld számán (hétfőtől csütörtökig 8-16, pénteken 8-13 óráig), illetve a 107-es vagy 112-es központi segélyhívó számok valamelyikén.
A történet előzménye, hogy a Gödöllői Rendőrkapitányság Bűnügyi Osztálya rablás bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt eljárást folytat O. Krisztián 23 éves bagi lakos és társai ellen. A jelenleg rendelkezésre álló adatok szerint három férfi február 22-én, 15 óra körüli időben Bag egyik utcájában lefogta a 68 éves sértettet. Egyikük a férfi kabátjának belső zsebéből kivette a pénztárcáját és lakáskulcsait, majd elmenekültek.
A helyszínre érkező aszódi járőrök a sértett értékeinek egy részét az utcán eldobálva találták meg. Az idős férfi által adott személyleírás alapján a rendőrök azonosították és rövid időn belül elfogták a bűncselekmény elkövetésével megalapozottan gyanúsítható O. Krisztián és V. Krisztián 23 éves bagi lakosokat. A két férfit a nyomozók gyanúsítottként hallgatták ki, majd bűnügyi őrizetbe vették. A nyomozóhatóság kezdeményezi a gyanúsítottak előzetes letartóztatásának elrendelését. A harmadik rablót, a képen látható Oláh Sándor 23 éves bagi lakost még keresik a rendőrök.