Vissza normál nézetbe Nyomtatás

„A gyerekeknek nagyon elnézőknek kell lenniük a fölnőttek iránt” mottó jegyében verseltek a gödöllői kastélyban

2025-11-15 17:44:33

„A gyerekeknek nagyon elnézőknek kell lenniük a fölnőttek iránt” – ezzel, az Antoine de Saint-Exupéry-től származó idézettel hirdette meg ebben az esztendőben (mindent egybevetve, 31. alkalommal) az Erzsébet királynénak emléket állító vers- és prózamondó versenyt a Gödöllői Királyi Kastély Barátainak Egyesülete, a Gödöllői Királyi Kastély és a Gödöllői Városi Könyvtár és Információs Központ.

A kulturális megmérettetésre négy kategóriában (vers és próza három korcsoport, megzenésített vers) a magyar és világirodalom költészetének és prózairodalmának verseivel, elbeszéléseivel, regényrészleteivel lehetett nevezni. A döntőt november 15-én a Gödöllői Királyi Kastély dísztermében rendezték meg.

Az előzetes válogatókból döntőbe jutott 32 produkciót előadók a Herczenik Anna operaénekes, a Pécsi Ildikó Színtársulat művésznője (elnök), Fülöp Attiláné, a könyvtár nyugalmazott igazgatónője, Buka Enikő, a zeneiskola címzetes igazgatónője, dr. Papházi János, a Gödöllői Királyi Kastély Múzeumi Osztályának vezetője és a diákok képviseletében a tavalyi verseny kategória-győztese (III. korcsoport), Varga Lili Csilla alkotta zsűri tagjainak mutatták meg felkészültségüket. Íme, a szakavatott ítészek döntése:


I. kategória
(10-12 évesek, 15 döntős)
1. hely: Csaja Noémi (Szent Imre Katolikus Általános Iskola, felkészítő: Galliné Spissák Márta)
2. hely: Dózsa Emese (Erkel Ferenc Általános Iskola, felkészítő: Majorné Miklósi Gyöngyi)
3. hely: Pap Sebestyén (Váci Madách Imre Gimnázium, felkészítő: Kuruczné Vágási Szilvia)

II. kategória
(13-15 évesek, 7 döntős)
1. hely: Debre Panna (Veresegyházi Katolikus Gimnázium, felkészítő: Cseh Andrea)
2. hely: Szabados Balázs (Török Ignác Gimnázium, felkészítő: Fazekasné Marosi Beatrix)
3. hely: Orbán Alíz (Premontrei Iskolaközpont, felkészítő: Bécs Bence)

III. kategória
(16-20 évesek, 9 döntős)
1. hely: Gyenese Szulamit (Nemes Nagy Ágnes Művészeti Szakgimnázium Gimnázium, felkészítő: Bogdán-Sákovics Eszter)
2. Marton Ágnes (Veresegyházi Katolikus Gimnázium, felkészítő: Makóné Dobos Ida)
3. hely: Bagi Mihály Bálint (VSZC Petőfi Sándor Műszaki Technikum, Gimnázium és Kollégium, Aszód, felkészítő: Baginé Nagy Emőke)

Zenei kategória
(1 döntős)
1. hely: Tukora-Bakos Nikoletta (MATE Károly Róbert Campus, Gyöngyös, felkészítő: Pető Brigitta)

Az eseményen – idén negyedik alkalommal – átadták a négyéve alapított „Szép szavakért”  Pécsi Ildikó Emlékdíjat. Az elismerés minden évben az Erzsébet királyné emlékére rendezett vers- és prózamondó verseny legkiválóbb szavalójának, prózamondójának, vagy zenei kategóriában induló versenyzőnek/csoportnak ítélhető oda, a verseny aktuális zsűrijének egybehangzó véleménye alapján: 2025-ben Bagi Mihály Bálint (VSZC Petőfi Sándor Műszaki Technikum, Gimnázium és Kollégium, Aszód, felkészítő: Baginé Nagy Emőke) Szabó T. Anna: Elhagy című művének tolmácsolása tetszett a legjobban az ítészeknek.

A versenyzők felkészítésében végzett munkája elismeréseként Majorné Miklósi Gyöngyi (Erkel Ferenc Általános Iskola) vehetett át különdíjat, míg a legtöbb diákot a versenyre benevező szervezet az Erkel FerencÁltalános Iskola felkészítő pedagógusainak közössége (Majorné Miklósi Gyöngyi, Horváth Krisztina, Várhegyi Ágnes, Hajdu Ildikó) lett. Fotó: Ollári István


Kulturális programok a gödöllői kastélyban
Kulturális programok a gödöllői kastélyban

Kamerák előtt Gödöllő és a környező települések sportolói

 

Kapcsolat | ImpresszumAdatvédelem | Médiaajánlat

© Gödöllői Hírek Online