Június 9-én, az önkormányzati választáson résztvevő gödöllői polgárok úgy döntöttek, hogy a GDL Pelikán Szövetségben a Városért Egyesület jelöltjei kizárólag a kompenzációs listáról juthatnak mandátumhoz, méghozzá: háromhoz. Tekintettel arra, hogy a civil szervezet színeiben indultak közül négyen a szeptember végén leköszönő képviselőtestületnek is tagjai voltak, adódott a kérdés: miként változik a várospolitizálás az új helyzetben? Az egyesület elnökével, Debreczeni Attilával beszélgettünk.
Az új, október elejétől hivatalba lépő gödöllői képviselőtestületnek lesz egy „nagy visszatérője”. Az ex-szocialista párti várospolitikus, Kovács Barnabás és csapata számítása bejött: június 9-én a Tisztesség-Emberség Városvédő Egyesület (TEVE) kompenzációs listáról mandátumhoz jutott a várost irányító testületben. A hogyan továbbról a civil szervezet 2002 és 2019 között gödöllői önkormányzati képviselőként ténykedett elnökét kérdeztük.
Edukációs kampányt indít a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) Hivatala által működtetett Internet Hotline jogsegélyszolgálat. A cél, hogy mind a szülők, mind a gyermekek mihamarabb ismerjék fel az online visszaéléseket, és merjenek segítséget kérni.
A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) folyamatosan figyelemmel kíséri az online kereskedelmet, köztük a közösségi felületeken értékesítőket is. Ezért akadt horogra az a család, akiknek tagjai több egyszemélyes kft-t és egyéni vállalkozást is alapítottak, hogy a szabályokat kijátszva megússzák az áfa-fizetést. Nem sikerült, több mint 40 milliós bírságra számíthatnak – olvasható a NAV illetékesének hírportálunkhoz eljuttatott közleményében.
Török Ignác honvéd vezérőrnagy, hadimérnök, az 1848-49-es szabadságharc leverése után – 175 évvel ezelőtt – kivégzett aradi vértanúk egyike, Gödöllőn született. Kisbirtokos nemesi családból származott, édesapja, a Vasvár megyéből származó Nemescsói Török Ignác, uradalmi jószágigazgató volt a Grassalkovich családnál, édesanyja Korher Franciska volt.
Gödöllőre érkeztek Közép-Európa legnagyobb katonai hagyományőrző rendezvénysorozata, a 25. Tavaszi Emlékhadjárat főszereplői. A korhű ruhákba öltözött derék vitézek egy nappal korábban még a szomszédos Isaszegen harcoltak, és miként 164 évvel ezelőtt őseink, az osztrák túlerővel szemben diadallal zárták az 1848-49-es forradalom és szabadságharc egyik aranybetűs napjára emlékező csatát. Április első vasárnapján a Gödöllői Királyi Kastély díszudvarán ünnepi műsort láthattak az érdeklődők, majd az emlékhadjárat résztvevői a Dózsa György úti temetőben, az 1849-es emlékműnél lezajlott tiszteletadással búcsúztak településünktől.
A magyar hadak egyik gyalogos csoportja már szűk órával a gödöllői rendezvény kezdete előtt dobpergésre menetelt a városközpontban. Az utcán tartózkodók közül többen is megcsodálták masírozásukat, és akinél volt erre alkalmas eszköz, fényképet is készített a felfegyverkezett katonákról. Az igazi meglepetés azonban akkor érte a bámészkodókat, amikor a csapat megszakította útját, hogy egy kávé és üdítő erejéig betérjen az egyik belvárosi pizzériába. A katonák öltözékükön a teraszon enyhítettek, a puskákat és egyéb felszereléseiket gondosan lepakolták. A nem mindennapi látvány egyfajta újkori fegyverletétel érzetét keltette.