A gödöllői képviselőtestület tagjai április 3-án ellenvetés nélkül hagyták jóvá azokat a határozati javaslatokat, amik a gödöllői Tormay Károly Egészségügyi Központ állami fenntartásba történő átadásáról szóltak. A városvezetés szeptember 1-jétől tervezi a változást a helyi és környékbeli lakosság járóbeteg-szakellátásában fontos szerepet betöltő intézmény életében. A döntést követően Hankó Balázst, a Fidesz Pest vármegye 6. számú választókerületi elnökét, kulturális és innovációs minisztert kérdeztük.
A Gödöllő COOP Zrt. gödöllői, 90-es számú, 153 négyzetméteres eladóterű Arany János utcai üzletének jelenlegi – 1971-ben épült, majd 1987-ben bővített – épületébe április 19-én, szombaton térhetnek be utoljára a vásárlók. Ezt követően, várhatóan októberben már egy vadonatúj üzlet fogadja mindazokat, akik akár a közvetlen környékbeli utcákból, akár más városrészekről (például: a közelben lévő Csanak, vagy Máriabesnyő) kívánják felfedezni a kereskedelmi egység kínálatát.
Ha minden az elképzelés szerint alakul, június 7-én, a koronázási hétvége programjaként felavatják Ferenc József mellszobrát a Gödöllői Királyi Kastély időszakosan látogatható királyi előkertjében. Az ismeretlen alkotótól származó márvány büsztöt, annak eredeti kőtalapzatával együtt a városnak adományozta Martin Machura és lánya, a Gödöllőn élő Machura-Simon Anna. A mellszobor tavaly ősszel jutott el településünkre, ahol a tulajdonos saját költségén egy helyi vállalkozóval felújíttatta, hogy eredeti szépségében tudja haszonkölcsön szerződés keretében a városnak átadni. A szobor felállításnak költségét a helyi önkormányzat viseli, és ha megfogadják a műemlékesek javaslatát, akkor zöld, lugas-szerű hátteret is kaphat az egy nézetre komponált kültéri alkotás, amit egy 1917-ben készült fotó alapján magas rangú egyházi méltóságok szenteltek fel.