Röplabda: nem lesz gödöllői érdekeltség a Magyar Kupa elődöntőben

2016-12-21 20:25:30

Magyar Kupa negyeddöntő, 2. mérkőzés:
Jászberényi RK – Penta-Gödöllői RC 3-0
(19, 18, 15)

A párharc első, gödöllői mérkőzésén elszenvedett 3-0 arányú veresége miatt kifejezetten nehéz helyzetből veselkedett neki a visszavágónak Borkovits Zoltán csapata. A vendégeknek ugyanis négy szettet kellett (volna) nyerniük úgy, hogy csupán egyet bukhatnak el, és az nem lehet az utolsó. Mindeközben a berényieknek elegendő volt két játszmát bezsebelni az elődöntőbe jutáshoz.

A gödöllőiek szemszögéből nézve sajnálatos, de az utóbbi forgatókönyv valósult meg, hiszen a pontosabban és célratörőbben játszó házigazdák megnyerték az első két felvonást, amivel bebiztosították elődöntős tagságukat. A záró etap már csak hab volt a tortán számukra. A Jászberényi RK társulata kettős győzelemmel (6-0) jutott a négyes döntőbe.