Változások előtt áll Gödöllő: egészségügyi központ mehet, Burger King jöhet
Március 28-án napvilágot látott az az előterjesztés, miszerint: a gödöllői képviselőtestület – Gémesi György polgármester és helyettese, a „sunyi módszerrel végrehajtott puccskísérletet” bejelentő Bárdy Péter indítványára – dönt a Tormay Károly Egészségügyi Központ szakellátási feladatainak szeptember 1-jétől állami fenntartásba történő átadásáról.
Hírportálunk március 25-én már megszellőztette az ügyet. Az előterjesztésben több indokot is felhoznak a gödöllői „SZTK” államosítása kapcsán, így azt is, hogy „az önkormányzati szektort és az egészségügyi szektort egyszerre sújtó, reálértéken csökkenő állami finanszírozás miatt Gödöllő Város Önkormányzata az egészségügy finanszírozása tekintetében elérte teljesítőképessége határát”. Az indokok között felsorolják a gödöllői költségvetést kevéssel több min 1,3 milliárd forinttal terhelő a szolidaritási hozzájárulást és a Versenyképes Járások Programmal kapcsolatos 200 millió forintos elvonást egyaránt.
Ugyanakkor nem olvasható az indokok között – például – a reklám- és propaganda célokat is szolgáló városi rendezvényekre fordított összegek nagysága (cikk a 202-2024 közötti időszak ez irány költéseiről), valamint az indulásának kétes értékű 10 éves évfordulóját idén „ünneplő” városháza-projektre elköltött milliárdok számszerűsége sem.
És, akkor jöjjön egy újabb csavar a Gödöllőn napjainkban játszódó történésekben. A beruházóval lezajlott egyeztetések alapján úgy néz ki, hogy Burger King létesül településünkön, az autópálya lehajtóval szemközti, Dózsa György út menti 3 ezer négyzetméteres önkormányzati tulajdonú ingatlanon. Mindez úgy, hogy a gazdasági társasággal 50 évre szóló bérleti szerződést kötnek, az induló (később a KSH által közzétett inflációs mértékkel növelt) bérleti díj összege nettó 6 millió forint éves szinten. A beruházónak lehetősége lesz a 10. év után a telek megvásárlására az aktuális (indexált) bérleti díj tizenegyszeres értékének megfelelő áron.
Ehhez a beruházáshoz kapcsolódóan az alábbi, városi infrastrukturális fejlesztéseket szükséges megvalósítani: • A Dózsa György mentén, a Haraszti úttal szemben lévő járdaszakasz megépítése, és a járda folytatása úti járda folytatása, 1,5 méter szélességben, ami biztosítja az étterem gyalogos megközelítését. • Az étteremhez vezető, önkormányzati tulajdonban álló területen szilárd burkolatú, mintegy 80 méter hosszúságú út megépítése zárt csapadékvíz-elvezető rendszer kialakításával. • Az Ottó Ferenc utcai (párhuzamos a Dózsa György úttal) beforduló szakasz mintegy 30 méteren történő megvalósítása. • A megvalósítandó szilárd burkolatú út mindkét oldalán merőleges parkoló kiépítése. • Forgalomcsillapítás az Ottó Ferenc utcában. • A Dózsa György és Haraszti út kereszteződésének megfelelő szintű átalakítása.
A fenti indítványokról a gödöllői képviselőtestület tagjai az április 3-án, csütörtökön 8 órakor kezdődő tanácskozásukon döntenek.
|
Online kaszinók
Magyarország
Kamerák előtt Gödöllő és a környező települések sportolói
|