Leander gondozása: tavaszi feladatok a szép virágokért
A leandert, ezt az egzotikus szépséget sokan azért szeretik, mert gyönyörű virágokat hoz, amelyek minden környezetet feldobnak. Azonban a melegebb klímát kedvelő növény itthoni teleltetése és gondozása némi odafigyelést igényel.
Tavasz közeledtével nem is csoda, hogy sokan eltűnődnek: mikor is érkezik el az ideje annak, hogy kinyissuk az ajtót a leander előtt, és kihelyezzük a kertbe?
Mikor érdemes kitenni a leandert? Tavasszal lassan új életre kel minden. De a leander kapcsán sajnos az áprilisi napsugarak önmagukban nem elégségesek ahhoz, hogy biztosan ki is tegyük a növényt a kertbe vagy az erkélyre. Szerintem érdemes várnunk addig, amíg a hőmérséklet mindenhová biztosan elhozza már a melegebb 12-15 fokot, és éjszaka sem süllyed 5 fok alá. Ahogy a tél utáni fagyok véget érnek, és a nap első meleg sugarai megérkeznek, a leander is elkezdhet hozzászokni újra a kinti élethez. Jó dolgunk van, ha a Kert és Otthonbolt gurulós virágládájában kapnak helyet, így könnyebb lesz kivinni őket.
Hogyan szoktasd a leandert a szabad levegőhöz? Annak érdekében, hogy a nekünk kedves növény ne szenvedjen a külső hőmérsékleti ingadozásoktól, célszerű, hogy a kihelyezéssel fokozatosan haladjunk. Kezdésként félárnyékos területre helyezzük, ahol a délelőtti vagy délutáni napfény érheti, és napközben kerüljük a közvetlen, erős napsütést, ami árthat.
Ahogy egyre melegebb lesz, és 5 fok felett maradnak az éjszakai hőmérsékletek, megnézhetjük, hogyan viselkedik a leanderük, és lassan kihelyezhetjük a napra. Amennyiben az időjárás továbbra is bizonytalannak tűnik, egy gurulós virágládával vagy gurulós alátéttel könnyedén mozgathatjuk növényünket árnyékba vagy védettebb helyre.
Metszési tippek A metszés elkerülhetetlen a leanderek számára. Vajon miért van erre szükség? Nos, a metszés segít megőrizni a növény formáját és hozzájárulhat a virágzás fokozásához, a bokrosabb fejlődéshez. Tavasszal a leander új hajtásainak harmadát vagy akár felét is bátran visszavághatod, hogy ösztönözd a további oldalhajtások fejlődését. Én mindig vigyázok arra, hogy a metszőollót is karbantartsam, hiszen a tompa eszköz több kárt okozhat, mint gondolnánk.
 A leander ápolása: öntözés és tápanyagok Tavasszal a leandert nem csupán a fényhez, hanem az öntözéshez is hozzá kell szoktatni. Kezdetben mérsékelt vízmennyiséget adjunk neki, többször és kisebb adagokban, hogy kíméletesen térjen vissza az aktív növekedéshez. Nyáron a növény sok vizet és tápanyagot igényel, így érdemes reggel és napnyugta környékén is locsolni. Mivel a meleg időszakban a leander nagymértékben virágzik, tavasztól kezdve kéthetente tápoldatot javasolt bekeverni az öntözéséhez, amely elősegíti a növekedést és a bőséges virágzást. Kép forrása: kertesotthonbolt.hu (x)
|
Online kaszinók
Magyarország
Kamerák előtt Gödöllő és a környező települések sportolói
|