A Gödöllői Királyi Kastély körbástyája előtti parkban május 15-én megnyílt az ország első – de világszerte egyedinek számító – interaktív kandeláber parkja, ahol a látogatók a pihenés mellett zenélhetnek, sakkozhatnak, olvashatnak és akár még szkanderben is összemérhetik erejüket a kandeláberekkel. Az ingyenesen látogatható élményparkot az Eco Art Galéria és Bolt alkotói közössége hozta létre, a gödöllői önkormányzat és a Gödöllői Királyi Kastély támogatásával.
Akárcsak tavaly, idén is májusban érkezett el az a pillanat, amikor a várost irányító grémium tagjai megismerhették a Gödöllő Hivatásos Tűzoltó-parancsnokság egy évvel korábban végzett tűzvédelmi tevékenységéről szóló beszámolót, amit május 22-én Szigeti Róbert tűzoltó alezredes, gödöllői tűzoltóparancsnok és Kristóf Sándor tűzoltó alezredes, a helyi katasztrófavédelmi kirendeltség vezetője terjesztett a városatyák elé.
A 25 éves múltra visszatekintő, a cég kutatás-fejlesztési igazgatósága által 1999-ben alapított Ericsson-díjat két év kihagyás után megújult formában hirdette meg az Ericsson Magyarország erre az évre. A díjakat a Bolyai János Matematikai Társulat, az Eötvös Loránd Fizikai Társulat és a KöMaL kiadója, a MATFUND Alapítvány szakmai támogatásával ítélték oda elhivatott és kiemelkedő pedagógiai tevékenységet végzett tanároknak.
Az idei évtől matematikát vagy fizikát tanító pedagógusok mellett, digitális kultúrát (informatika) tanító tanárok elismerésére is beadható volt a pályázat, amit két kategóriában hirdettek meg. A pályázatot két kategóriában hirdették meg a korábbiaknak megfelelően: Ericsson a tehetségek gondozásáért, valamint Ericsson a szóban forgó tantárgyak népszerűsítésért. A tehetséggondozásban kiemelkedők közül tantárgyanként 2 díjat, a népszerűsítésért kategóriában tantárgyanként 1 díjat osztottak ki november 21-én. Nem csupán a tantárgyak palettája bővült, hanem a kiosztott díjak száma is: a korábbi nyolc helyett kilencre. A díjjal járó pénzjutalmat pedig 400 ezer forintról 500 ezer forintra emelték.
Az idén Ericsson-díjban részsültek táborában a Gödöllői Török Ignác Gimnázium szaktanára, Thuróczy Erzsébet Emília is megtalálható. A díjazottról, ténykedése méltatásáról kisfilm is készült, ami az alábbiakban tekinthető meg. Forrás: Ericsson