Hankó Balázs kultúráért és innovációért felelős miniszter egyedi céltámogatásával egy eddig ismeretlen Erzsébet királyné portréval bővült a Gödöllői Királyi Kastély gyűjteménye. A hírt a szaktárca vezetője együtt jelentette be július 1-jén dr. Ujváry Tamással, a gödöllői kastélyt működtető gazdasági társaság ügyvezető igazgatójával. A különleges műalkotás Georg Raab, az osztrák császári udvar egyik legjelentősebb portréfestőjének munkája – olvasható a Gödöllői Királyi Kastély hírportálunkhoz eljuttatott közleményében.
A Hangjegy Színház nyári sorozata, a Sisi nevét viselő, július 7-e és 20-a között lezajló, nyolc programból álló előadásfolyam megtölti élettel a Gödöllői Királyi Kastély parkját. Az érdeklődők népszerű produkciókat láthatnak a csillagok alatt, fergeteges művészek tolmácsolásában.
A Gödöllőt átszelő Rákos-patak adta természeti környezet méltó revitalizációja és kialakítása érdekében már közel másfél évtizede folynak – különböző intenzitású és eredményességű – szakmai egyeztetések. A természeti kincs Pest megyei szakaszának rendezése, illetve a patak menti területek (öko)turisztikai, rekreációs és egyéb potenciáljának kihasználása összehangolt fellépést igényel. Ennek érdekében a célok megvalósításához szükséges anyagi forrást a konzorciumot vezető Pest Vármegyei Önkormányzat az érintett települések (Szada, Gödöllő, Isaszeg, Pécel) bevonásával – azokkal konzorciumot alkotva – egyedi, a központi költségvetésből származó támogatásból kívánta és kívánja biztosítani.
A forradalmi olefin metatézis technológia új otthonra talál Magyarországon: a XiMo Hungary Kft. – az olefin metatézis globális éllovasa és a korszerű katalizátorfejlesztés szakértője – június 26-án ünnepélyes alapkőletétellel indította el új gyártóüzemének építését a Gödöllői Innovációs és Logisztikai Parkban. Az új üzem a XiMo innovatív metatézis-katalizátorainak nagyüzemi gyártására összpontosít majd, a cég technológiája Nobel-díjas tudományos alapkutatásra épül.
A 25 éves múltra visszatekintő, a cég kutatás-fejlesztési igazgatósága által 1999-ben alapított Ericsson-díjat két év kihagyás után megújult formában hirdette meg az Ericsson Magyarország erre az évre. A díjakat a Bolyai János Matematikai Társulat, az Eötvös Loránd Fizikai Társulat és a KöMaL kiadója, a MATFUND Alapítvány szakmai támogatásával ítélték oda elhivatott és kiemelkedő pedagógiai tevékenységet végzett tanároknak.
Az idei évtől matematikát vagy fizikát tanító pedagógusok mellett, digitális kultúrát (informatika) tanító tanárok elismerésére is beadható volt a pályázat, amit két kategóriában hirdettek meg. A pályázatot két kategóriában hirdették meg a korábbiaknak megfelelően: Ericsson a tehetségek gondozásáért, valamint Ericsson a szóban forgó tantárgyak népszerűsítésért. A tehetséggondozásban kiemelkedők közül tantárgyanként 2 díjat, a népszerűsítésért kategóriában tantárgyanként 1 díjat osztottak ki november 21-én. Nem csupán a tantárgyak palettája bővült, hanem a kiosztott díjak száma is: a korábbi nyolc helyett kilencre. A díjjal járó pénzjutalmat pedig 400 ezer forintról 500 ezer forintra emelték.
Az idén Ericsson-díjban részsültek táborában a Gödöllői Török Ignác Gimnázium szaktanára, Thuróczy Erzsébet Emília is megtalálható. A díjazottról, ténykedése méltatásáról kisfilm is készült, ami az alábbiakban tekinthető meg. Forrás: Ericsson