Tudjon meg többet a vékonyvakolatról
Ha meghalljuk, hogy vékony, először valószínűleg nem egy építőiparban alkalmazott, alapvető anyagra gondolunk. Pedig ott is használatos. Nem máshol, mint a kőművesmunkák körülbelül húsz százalékát kitevő vakolás területén. A vakolatoknak is van ugyanis „vékony” típusa.
Vékony, de nagyon mutatós A csomeszigeteles.hu Baumit vékonyvakolatok széles választékával áll vásárlói rendelkezésére. A teljes Baumit termékpalettát el lehet immár ebben a webáruházban érni a két cég között létrejött együttműködési megállapodást követően.
A nemesvakolatok olyan tradicionális, gyárilag előkevert, színes homlokzati vakolatok, amelyek valamennyi mész-cement és hőszigetelő alapvakolatra, illetve minden felújító alapvakolatra felhordhatóak. A kis méretű adalékanyag-szemcséknek, a műgyantának, illetve a szilikát kötőanyagnak köszönhetően a vékonyvakolatok nagyon vékony rétegben kerülhetnek fel a falakra vagy a mennyezetekre.
A sima vakolatokkal ellentétben ez a speciális vakolattípus igazán szép sík és sima felületet hoz létre. Nem egyenetlenségek kiegyenlítésére vagy a falakon lévő hibák kitöltésére használják, hanem díszítésre, textúrázásra, festésre és más dekoratív technikákra.
Régen és ma A vakolás technikái nem túl régi múltra tekinthetnek vissza. Hazánkban az 1800-as években már általános volt, hogy a lakóházak falazatát tapasztották. Két-három rétegben hordták fel azt, azaz a sarat, amelybe különféle anyagok kerültek: porrá őrölt kő, pelyva, törek. Olykor lótrágya is ment bele. Egyre finomabb rétegek kerültek egymásra. A vályog- és téglafalakat kezelték így, a kőfalat ritkábban tapasztották sárral, mert úgy tartották, hogy hamar lerúgja azt.
Ugyanezt célozzák lényegében a mai vakolatok is: a falon lévő hézagok, egyenetlenségek eltüntetését és a falak eső, fagy elleni védelmét. Napjainkban azonban már nem a sár, hanem a szilikátvakolat és a szilikongyanta alapú vékonyvakolat van használatban.
Szilikátvakolat vagy szilikongyanta alapú? A kapart és dörzsölt kivitelű felületeket szilikátvakolatokkal szokták bevonni. Ez a vékonyvakolat-fajta igen szilárd kötést és kiváló időjárásállóságot biztosít. A fő kötőanyag itt a kálium- vagy a nátrium-szilikát, s olyan finom ásványi töltőanyagok lehetnek benne, mint a kvarcpor, a mészpor vagy a kalcium-karbonát.
A szilikongyanta alapú vékonyvakolat is dörzsölt vagy kapart struktúrájú felületek kialakítására alkalmas, de itt a fő összetevő a szerves szilikongyanta. Ezt rugalmasabbnak és hajlékonyabbnak tartják az előzőnél, főleg olyan területeken javasolt, ahol olyan felületek vannak, ahol kisebb mozgások vagy repedések várhatók.
A csomeszigeteles.hu webáruházban megvásárolható vékonyvakolatokkal finomabb megjelenést lehet elérni a falakon, velük a részletek jobban kiemelhetők. Ideálisak beltéri felhasználásra, nagyon jól mutatnak a nappalikban, a hálószobákban vagy akár az éttermekben is. Kép forrása: csomeszigeteles.hu (x)
|
Online kaszinók
Magyarország
Kamerák előtt Gödöllő és a környező települések sportolói
|