Gödöllőn is beindul a „szigorított” suliszezon
Azzal együtt, hogy a diákok többségének lenne más ötlete, nincs mit tenni, szeptember 2-án, hétfőn Gödöllőn is elkezdődik a 2024/2025-ös iskolaév szorgalmi időszaka. Az előttünk álló, 2025. június 20-án befejeződő suliszezon legfontosabb dátumai az alábbiak.
Október 26. – november 3.: Őszi szünet, ami a valóságban kilencnapos pihenést jelent, mivel a diákoknak az október 25-i (péntek) utolsó tanítási napot követően csak november 4-én, hétfőn kell majd újra beülniük az iskolapadba. December 21. – január 5.: A téli szünet gyakorlatilag 16 napig tart. Utolsó tanítási nap december 20. (péntek), első tanítási nap január 6., hétfő. Április 17. – április 27.: Tavaszi szünet. Utolsó tanítási nap április 16. (szerda), első tanítási nap április 28., hétfő. Április 30., szerda: Tanítási év vége a középiskolák végzős tanulói számára. Az ezt követő napokban rendezik meg a ballagási ünnepélyeket.
A 2025-ös tavaszi írásbeli érettségi vizsgák május 5. és május 23. között zajlanak. A sorozatot a magyar nyelv és irodalom, valamint a magyar, mint idegen nyelv nyitja május 5-én, majd az olasz érettségivel zárul május 23-án. Az emelt szintű szóbeli vizsgák 2025. június 3-11. között lesznek, a középszintűek pedig június 16-tól július 2-ig tartanak majd.
A 2025 szeptemberében induló tanévben az általános iskolák első évfolyamára a beiratkozást április 10-11-én kell lebonyolítani a tanköteles korú gyermekek számára.
Középiskolák esetében a központi írásbeli felvételire 2024. december 2-ig lehet jelentkezni. A vizsgákat 2025. január 18-án, szombaton 10 órától tartják, míg a pótló vizsga időpontja 2025. január 28-án, kedden 14 órakor lesz. Fontos tudni, hogy a központi írásbeli vizsgára való jelentkezés nem helyettesíti a középfokú iskolákba történő jelentkezést, aminek határideje 2025. február 20., csütörtök. A szóbeli vizsgák időszakát a 2025. március 3. és március 20. közötti napokban határozták meg.
Jelentős változást hozhat az iskolák mindennapi életében, hogy augusztus 8-án kihirdették azt a kormányrendeletet, ami a nevelési-oktatási intézményekben a tiltott és a használatában korlátozott tárgyak köréről, valamint a tárgyakra vonatkozó eljárásrend részletes szabályairól szól, és szeptember 1-jétől lép hatályba.
Az okoseszközök korlátozása már eddig is és feltehetően a jövőben is számos gyakorlati kérdést vet(ett) fel. Az egyik ilyen a pedagógusok felelőssége, akiktől azt várják el, hogy a nap végén sértetlenül visszaadják a begyűjtött, egy osztály esetében akár többmillió forintos értéket képviselő készülékeket.
Lényeges kitétel az is, hogy a tanárok csak megalapozott gyanú esetén ellenőrizhetik, hogy van-e tiltott eszköz a diákok birtokában. Abban az esetben, ha a gyanúba keveredő vagy lebukó tanuló nem együttműködő, lehetősége van a tanárnak a táskák átkutatására, illetve adott esetben rendőri intézkedést is kérhet.
|
Online kaszinók
Magyarország
Kamerák előtt Gödöllő és a környező települések sportolói
|