Megszólalt a rendőrség és a MÁV-HÉV Zrt. a gödöllői HÉV-vonal biztonságáról
Július 15-én háttérbeszélgetésre invitálták a sajtó képviselőit a Rendőrségi Igazgatási Központ budapesti, Teve utcai épületébe. A téma Kerepes és térségének közbiztonsági és bűnügyi helyzete volt. A H8-as jelzésű gödöllői HÉV-vonalon az utóbbi időben megszaporodott bűncselekmények, incidensek, atrocitások miatt településünket is érintő kérdéskört jártak körbe a rendezvény házigazdái, nevezetesen: Lauda Zoltán rendőr dandártábornok, a Pest Vármegyei Rendőr-főkapitányság vezetője, helyettese, dr. Gyetvai Tibor rendőr ezredes, Nagy Gábor, a MÁV-HÉV Helyiérdekű Vasút Zrt. vezérigazgatója, valamint dr. Mihály István nyugalmazott rendőr vezérőrnagy, a Pest Megyei Rendőr-főkapitányság (2012-2019), illetve a Gödöllő Rendőrkapitányság (2007-2010) korábbi irányítója.
A rendezvényen – többek között – elhangzott, hogy az idei esztendő első felében 49 olyan bejelentést kaptak a rendőrök, ami összefüggésbe hozható a napi szinten mintegy 40 ezer utas által használt gödöllői HÉV-vonallal. Büntetőeljárást 20 esetben indítottak, elsősorban kisebb súlyú vagyon elleni bűncselekmények, döntően lopás miatt. A történtek hatására a MÁV-HÉV Zrt. azonnali intézkedéseket hozott, és a rendőrség is megerősítette jelenlétét a térségben. Ennek eredménye, hogy az igazoltatások száma 1.300-ról megduplázódott, míg az előállítások esetszáma az előző év ugyanezen időszakához viszonyítva 80 darabról 130 darabra emelkedett.
A fokozódó rendőri munka következményeként fogható fel, hogy tavasszal Kistarcsán másfél kilogramm kábítószert és 200 millió forintot foglaltak le a zsaruk, akik egy másik eset során 10 kilogramm pszichoaktív anyagot vontak ki a forgalomból, úgy, hogy az elkövetőknél 700 millió forintot találtak. A két „fogás” során fellelt pszichoaktív-gyanús anyag feketepiaci értéke elérheti a 20 millió forintot.
A MÁV-HÉV Zrt. vezérigazgatója úgy fogalmazott: bár, munkatársait személyi sérüléssel járó atrocitás nem érte a gödöllői HÉV-vonalon, az intézkedések maga száma (1.634 alkalom 2024-ben) azt mutatja, hogy a probléma valós és létezik. Szemléltetésképpen elhangzott, hogy az összes többi HÉV-vonalon ebben az évben eddig 556 alkalommal kellett intézkedniük a gazdasági társaság rendészeinek. A magasnak tűnő esetszámot árnyalja, hogy ebben olyan intézkedések is benne vannak, mint azok az esetek, ha valaki jegy nélkül utazik, de lefülelése nem igényel rendőri beavatkozást.
Az utasokat és a lakosságot egyre inkább zavaró jelenség(ek) felszámolása érdekében tett eddigi intézkedések sorában olyanok vannak, mint: a MÁV-HÉV rendészek létszámának növelése, testkamerákkal történő felszerelése, mobil védelmi akciócsoportok felállítása. Ezen felül több HÉV-állomás és megállóban kamerákat szereltek fel. Annak ellenére, hogy többen a szerelvények bekamerázásában látják a probléma hatékonyabb felszámolását, ennek megvalósítása a HÉV-szerelvények magas életkora miatt műszaki nehézségekbe ütközik.
|
Online kaszinók
Magyarország
Kamerák előtt Gödöllő és a környező települések sportolói
|