Hankó Balázs kultúráért és innovációért felelős miniszter egyedi céltámogatásával egy eddig ismeretlen Erzsébet királyné portréval bővült a Gödöllői Királyi Kastély gyűjteménye. A hírt a szaktárca vezetője együtt jelentette be július 1-jén dr. Ujváry Tamással, a gödöllői kastélyt működtető gazdasági társaság ügyvezető igazgatójával. A különleges műalkotás Georg Raab, az osztrák császári udvar egyik legjelentősebb portréfestőjének munkája – olvasható a Gödöllői Királyi Kastély hírportálunkhoz eljuttatott közleményében.
A Hangjegy Színház nyári sorozata, a Sisi nevét viselő, július 7-e és 20-a között lezajló, nyolc programból álló előadásfolyam megtölti élettel a Gödöllői Királyi Kastély parkját. Az érdeklődők népszerű produkciókat láthatnak a csillagok alatt, fergeteges művészek tolmácsolásában.
A Gödöllőt átszelő Rákos-patak adta természeti környezet méltó revitalizációja és kialakítása érdekében már közel másfél évtizede folynak – különböző intenzitású és eredményességű – szakmai egyeztetések. A természeti kincs Pest megyei szakaszának rendezése, illetve a patak menti területek (öko)turisztikai, rekreációs és egyéb potenciáljának kihasználása összehangolt fellépést igényel. Ennek érdekében a célok megvalósításához szükséges anyagi forrást a konzorciumot vezető Pest Vármegyei Önkormányzat az érintett települések (Szada, Gödöllő, Isaszeg, Pécel) bevonásával – azokkal konzorciumot alkotva – egyedi, a központi költségvetésből származó támogatásból kívánta és kívánja biztosítani.
A forradalmi olefin metatézis technológia új otthonra talál Magyarországon: a XiMo Hungary Kft. – az olefin metatézis globális éllovasa és a korszerű katalizátorfejlesztés szakértője – június 26-án ünnepélyes alapkőletétellel indította el új gyártóüzemének építését a Gödöllői Innovációs és Logisztikai Parkban. Az új üzem a XiMo innovatív metatézis-katalizátorainak nagyüzemi gyártására összpontosít majd, a cég technológiája Nobel-díjas tudományos alapkutatásra épül.
Helytörténeti jelentőségű személyeknek lesz emléktáblája Gödöllőn. Erről a települést irányító grémium tagjai december 14-i ülésünkön döntöttek.
Az emléktáblák ötletét a – a városvezetéstől erre az évre 311,5 ezer forintos pályázati igényére 80 ezer forintos működési támogatást kapott – Gödöllői Értékvédő Közhasznú Egyesület vetette fel, és a szervezet vállalta a táblák elkészítésével és kihelyezésével kapcsolatosan felmerülő kiadások finanszírozását. A szóban forgó személyek listája és a táblák kihelyezésének helyszíne az alábbiakban olvasható:
• Ambrus Zoltán író (Lovarda utca 6. szám alatti ingatlan kerítésén) • Blaha Lujza színművésznő (Blaháné út 132-138. szám alatti villaépület kerítésén) • Heltai Jenő Kossuth-díja író, költő, újságíró, producer, dramaturg (Fenyvesi nagyút 42. szám alatti, helyi védelem alatt álló egykori kápolna kerítésén) • Nagy Sándor festőművész (Erkel utca 6. szám alatti kerítésen) • Dióssy Ödönné Brüll Adél – Ady Endre múzsája (Batsányi János utca 20. szám alatti ingatlan kerítésén) • Bossányi Krisztina földbirtokos (Bossányi utcában, közterületen) • Undi Mariska grafikus (Undi Mariska utcában, közterületen) • Hegyesi Mari színművésznő (Hegyesi Mari utcában, közterületen)
Az emléktáblák kialakítása zömében – a már városszerte használt utcanév- és egyéb tájékozató táblák mintájára – fehér zománctábla zöld felirattal valósulhat meg. Kivétel Nagy Sándor emléktáblája, ahol követni kell a művész műemléki védettségű villájánál alkalmazott művésztelepi kialakítást és tipográfiát. Magántulajdonú ingatlan esetén a tulajdonosokkal a táblák kihelyezéséről – a tájékoztatást követően – egyeztetni kell.