Hankó Balázs kultúráért és innovációért felelős miniszter egyedi céltámogatásával egy eddig ismeretlen Erzsébet királyné portréval bővült a Gödöllői Királyi Kastély gyűjteménye. A hírt a szaktárca vezetője együtt jelentette be július 1-jén dr. Ujváry Tamással, a gödöllői kastélyt működtető gazdasági társaság ügyvezető igazgatójával. A különleges műalkotás Georg Raab, az osztrák császári udvar egyik legjelentősebb portréfestőjének munkája – olvasható a Gödöllői Királyi Kastély hírportálunkhoz eljuttatott közleményében.
A Hangjegy Színház nyári sorozata, a Sisi nevét viselő, július 7-e és 20-a között lezajló, nyolc programból álló előadásfolyam megtölti élettel a Gödöllői Királyi Kastély parkját. Az érdeklődők népszerű produkciókat láthatnak a csillagok alatt, fergeteges művészek tolmácsolásában.
A forradalmi olefin metatézis technológia új otthonra talál Magyarországon: a XiMo Hungary Kft. – az olefin metatézis globális éllovasa és a korszerű katalizátorfejlesztés szakértője – június 26-án ünnepélyes alapkőletétellel indította el új gyártóüzemének építését a Gödöllői Innovációs és Logisztikai Parkban. Az új üzem a XiMo innovatív metatézis-katalizátorainak nagyüzemi gyártására összpontosít majd, a cég technológiája Nobel-díjas tudományos alapkutatásra épül.
Az elmúlt esztendőben három olyan személytől kellett végső búcsút vennünk, akik a korábbi években kiérdemelték a Gödöllő Város díszpolgára kitüntető címet. Közülük ketten házaspárként éltek településünkön. Pécsi Ildikó Kossuth- és Jászai Mari díjas színművésznőről és férjéről, Szűcs Lajos olimpiai bajnok (1968 Mexikóváros), olimpiai ezüstérmes (1972 München) labdarúgóról van szó.
Ildikó és Lajos egyaránt 70. születésnapjuk évében vehették át a város legrangosabb kitüntetését: az önkormányzat 2010-ben és 2013-ban ismerte el kimagasló tevékenységüket. Fél éven belül bekövetkezett haláluk – Lajos 2020. július 12-én, Ildikó december 5-én hunyt el – megrendítő volt, nem csak Gödöllőn, országszerte is sokan érezték a fájó veszteséget.
Május 21-én, Pécsi Ildikó 81 évvel ezelőtti születésének napján kiállítás nyílt a Művészetek Háza konferenciatermében Keleti Éva fotóművész azon alkotásaiból, amiket ő készített az ismert és elismert színművésznőről. Egy nappal később hivatalosan is átadták/felavatták a Szűcs Lajosról elnevezett Táncsics Mihály úti sportcentrum nemrégiben elkészült öltözőépületét, ahol kiállítással gondoltak vissza a névadóra, és egykori ereklyéi közül néhány itt őrzi majd a jövőben a Bajnok emlékét.
Mindent egybevetve, nemes gesztust gyakoroltak az emlékezések szervezői, ám azon érdemes lenne elgondolkodni, hogy a gödöllői labdarúgásért – Szűcs Lajoson kívül – többen is sokat tettek az elmúlt években/évtizedekben. Talán ők is megérdemelnének egy tablót vagy emléktáblát a modern öltözőfolyosón…