Június 9-én, az önkormányzati választáson résztvevő gödöllői polgárok úgy döntöttek, hogy a GDL Pelikán Szövetségben a Városért Egyesület jelöltjei kizárólag a kompenzációs listáról juthatnak mandátumhoz, méghozzá: háromhoz. Tekintettel arra, hogy a civil szervezet színeiben indultak közül négyen a szeptember végén leköszönő képviselőtestületnek is tagjai voltak, adódott a kérdés: miként változik a várospolitizálás az új helyzetben? Az egyesület elnökével, Debreczeni Attilával beszélgettünk.
Az új, október elejétől hivatalba lépő gödöllői képviselőtestületnek lesz egy „nagy visszatérője”. Az ex-szocialista párti várospolitikus, Kovács Barnabás és csapata számítása bejött: június 9-én a Tisztesség-Emberség Városvédő Egyesület (TEVE) kompenzációs listáról mandátumhoz jutott a várost irányító testületben. A hogyan továbbról a civil szervezet 2002 és 2019 között gödöllői önkormányzati képviselőként ténykedett elnökét kérdeztük.
A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) folyamatosan figyelemmel kíséri az online kereskedelmet, köztük a közösségi felületeken értékesítőket is. Ezért akadt horogra az a család, akiknek tagjai több egyszemélyes kft-t és egyéni vállalkozást is alapítottak, hogy a szabályokat kijátszva megússzák az áfa-fizetést. Nem sikerült, több mint 40 milliós bírságra számíthatnak – olvasható a NAV illetékesének hírportálunkhoz eljuttatott közleményében.
Időről időre, ahogy a központi döntések meghatározzák, a gödöllői Tormay Károly Egészségügyi Központ is bekapcsolódik a koronavírus-járvány elleni védőoltások beadásának folyamatába. Mindez azt is jelenti, hogy az épület második emeletén kialakított oltópont csak akkor működik, ha kijelölik a feladatra és oltóanyaggal látják el.
Érdeklődésünkre dr. Dunai György, a Petőfi Sándor utcai intézmény vezetője elmondta, arra kérik a polgárokat, hogy az oltással kapcsolatos regisztráció, időpontfoglalás ügyében ne az egészségügyi központot keressék, mert az intézménynek ezekre nincs ráhatása, ezekkel kapcsolatban nem tudnak információt nyújtani.