A Pilisi Parkerdő Budapest és tágabb környezetének több mint 60 ezer hektáros állami tulajdonú erdőterületét, azaz: zöldvagyonát kezeli. Ezek az erdők – benne a gödöllői és a valkói erdészethez tartozók is – biztosítják mintegy 3 millió ember számára a jó levegőt, a szél és zaj elleni védelmet, a mindennapi természetközeli sportolási és rekreációs lehetőségeket, miközben szintén ezek az erdők alkotják Budapest és agglomerációjának klímavédelmi zöld infrastruktúráját. A Pilisi Parkerdő szakmai tevékenysége sokrétű, felelőssége jelentős: nem csupán az erdők, hanem emberek és közösségek jóléte múlik rajta – olvasható a gazdasági társaság által kiadott sajtóközleményben.
Március 30-án nyitották meg Taskentben az Üzbég-Magyar Burgonyakutató Központot. Az eseményen a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetemet (MATE) prof. dr. Gyuricza Csaba megbízott rektor és dr. Polgár Zsolt, az intézmény Burgonyakutató Állomásának vezetője képviselte. A gödöllői székhelyű egyetem szakmai támogatásával megvalósuló együttműködés részeként az elkövetkező években közös burgonyanemesítési program indul a magyar és üzbég nemesítési vonalak keresztezésével, valamint a hazánkban alkalmazott hagyományos és molekuláris genetikai módszerek adaptálásával.
A szakmai delegáció vezetőjeként Gyuricza Csaba (képen balra) átadta Shavkat Mirziyoyev elnöknek azt a magyar fajtákat tartalmazó vetőburgonya szállítmányt, amikre a központ további nemesítési munkáit alapozzák. A szakmai munka megkezdéséhez az egyetem burgonyakutató állomása több magyar burgonyafélét biztosított a szakemberek számára: az Arany Chipke, a Balatoni rózsa, a Balatoni sárga, a Botond, a Démon és a White Lady fantázianevű fajtákat. Forrás: MATE Médiaközpont