Június 9-én, az önkormányzati választáson résztvevő gödöllői polgárok úgy döntöttek, hogy a GDL Pelikán Szövetségben a Városért Egyesület jelöltjei kizárólag a kompenzációs listáról juthatnak mandátumhoz, méghozzá: háromhoz. Tekintettel arra, hogy a civil szervezet színeiben indultak közül négyen a szeptember végén leköszönő képviselőtestületnek is tagjai voltak, adódott a kérdés: miként változik a várospolitizálás az új helyzetben? Az egyesület elnökével, Debreczeni Attilával beszélgettünk.
Az új, október elejétől hivatalba lépő gödöllői képviselőtestületnek lesz egy „nagy visszatérője”. Az ex-szocialista párti várospolitikus, Kovács Barnabás és csapata számítása bejött: június 9-én a Tisztesség-Emberség Városvédő Egyesület (TEVE) kompenzációs listáról mandátumhoz jutott a várost irányító testületben. A hogyan továbbról a civil szervezet 2002 és 2019 között gödöllői önkormányzati képviselőként ténykedett elnökét kérdeztük.
A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) folyamatosan figyelemmel kíséri az online kereskedelmet, köztük a közösségi felületeken értékesítőket is. Ezért akadt horogra az a család, akiknek tagjai több egyszemélyes kft-t és egyéni vállalkozást is alapítottak, hogy a szabályokat kijátszva megússzák az áfa-fizetést. Nem sikerült, több mint 40 milliós bírságra számíthatnak – olvasható a NAV illetékesének hírportálunkhoz eljuttatott közleményében.
Hatvan városa 18 millió forintot ajánl fel a településen lévő kórháznak, hogy koronavírus-gyorsteszteket és az azokat elemző gépeket tudjon vásárolni – olvasható a hatvanihirlap.hu oldalon. Horváth Richárd polgármester azt mondta: a járvány napról napra terjed ezért létkérdés, hogy a szakemberek szűrni tudják a fertőzötteket. Hozzátette: már korábban felkészültek arra, ha kell, akkor a költségvetésből átcsoportosítanak összegeket a védekezésre. – A hatvaniak egészségének a védelme számunkra mindenek felett áll, ezért mindent megteszünk. Kérem, vegyék komolyan a védelmi intézkedéseket! Maradjanak otthon! Vigyázzunk egymásra! – nyilatkozta a hatvani polgármester.
Mit lehet ehhez hozzáfűzni? Hirtelen sok mindenre gondolhat az emberfia. A magunk részéről csak annyit tennénk hozzá: Hatvan és Gödöllő távolsága légvonalban 25 kilométer. Közúton ennél 3 kilométerrel több. Autóval 70 km/órás átlagsebesség mellett 24 perc, kerékpárral 20 km/órás átlagsebességgel tekerve 1 óra 24 perc, futva 8 km/órás átlaggal haladva 3 óra 30 perc, míg gyalog 5 km/órás átlagsebességet tartva 5 óra 36 perc...