November 21-én, a kora esti órákban letudta az évente legalább egyszer kötelező közmeghallgatásra vonatkozó törvényi kötelezettségét a gödöllői képviselőtestület. A Gödöllői Városi Könyvtár és Információs Központ Dózsa György úti épületében lezajlott nyilvános eseményen az irányadó napirend a város közlekedésbiztonsági helyzete, azon belül kiemelten a gyorshajtás megakadályozásának programja volt. Ezen felül a közérdeklődésre számot tartó lakossági kérdésekre is reagálhattak a megszólított illetékesek.
Az online kereskedelem dinamikus fejlődése mind a logisztikát, mind a hatósági oldalt próbatétel elé állítja. A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) a vámellenőrzésnél különös figyelmet fordít arra, hogy megakadályozza a biztonságot, vagy akár az életet is veszélyeztető termékek forgalomba kerülését – olvasható a NAV Pest Vármegyei Adó- és Vámigazgatósága által hírportálunkhoz küldött közleményben.
Stratégiai együttműködési megállapodást írt alá a Szent István Egyetem (SZIE) rektora, dr. Palkovics László (képen balra) és a Miskolci Likőrgyár Zrt. vezérigazgatója, Kerschner Ferenc március 20-án, a felsőoktatási intézmény budai campusán. A lillafüredi ásványvízforrás adta értéknövelő és fenntartható fejlesztéseket, valamint a szeszesitalokban rejlő potenciálok kiaknázását célzó dokumentumban foglaltak megvalósulása a szeszesitalgyártás ökológiai lábnyomának csökkentését is elősegítheti – olvasható a SZIE Médiaközpontjának sajtóközleményében.
A Szent István Egyetem és a Miskolci Likőrgyár Zrt. közötti kooperációban kiemelt figyelmet kap – többek között – a vállalat részére történő termékfejlesztés, technológiai optimalizálás. Mindez a gyakorlatban a közös kutatás-fejlesztési és innovációs tevékenységekben is testet ölt, hiszen a közös kutatási eredményekre alapozott konkrét aktivitások tovább növelik azok sikerességét. A Miskolci Likőrgyár Zrt. az együttműködés során gyakornoki-gyakorlati helyeket biztosít az egyetem hallgatói számára, szakmai támogatást nyújt a SZIE oktatói részére, valamint aktív szerepet vállal az oktatásban és a duális képzés elindításában.
A megállapodás aláírói egyetértenek abban, hogy a közös kezdeményezésekhez kapcsolódóan fontos szerepet kap a tudományos szféra és a vállalkozások közötti kapcsolat erősítése, a K+F+I pályázatokban való együttműködés. Ezen irányú közös tevékenységük eredményei a közeljövőben hatékonyabban épülhetnek be az élelmiszeriparba, hozzájárulva a gazdasági versenyképesség erősítéséhez.