Az 1848/49-es forradalom és szabadságharc kitörésének 177. évfordulója alkalmából meghirdetett március 15-i, főtéri, a prognosztizált esős időjárás miatt 10 óra helyett 14 órakor kezdődött eseményen a Gödöllői Városi Fúvószenekar térzenéje fogadta az érdeklődőket. Ezt követően Gémesi György polgármester intézett beszédet a hallgatósághoz, majd az Urban Verbunk Junior és Gödöllő magyar testvérvárosainak (Csíkszereda, Dunaszerdahely, Beregszász, Zenta) fiatal táncosai által bemutatott, Felültem a világ vad lovára! című ünnepi műsor, a tavalyelőtt felújított Petőfi-szobornál megrendezett koszorúzás, illetőleg a lovasok és lovas fogatok felvonulása tette teljessé a délután folyamán a Művészetek Háza Gödöllő épületében lezajlott forradalmi táncházzal, majd az alsóparki lovasbemutatóval zárult gödöllői ünnep programját.
Feszített lesz a közösségi értékvédelmi konzultáció menetrendje, a tervek szerint az Országgyűlés tavaszi ülésszakán fogják tárgyalni az Alaptörvény-módosítást és a sarkalatos törvényt. Ezt Navracsics Tibor közigazgatási és területfejlesztési miniszter jelentette ki a Pest vármegyei települések részvételével tartott, a helyi önazonosság védelméről szóló törvény február 26-i konzultációján – adta hírül az MTI.
Két gödöllői tanoda átszervezését tervezi a Klebelsberg Intézményfenntartó Központ (KLIK), amiről a gödöllői tankerület igazgatója tájékozatta a véleményezési joggal rendelkező önkormányzatot.
Az egyik intézkedés a Petőfi Sándor Általános Iskolában folyó szakmai munkát érintené. Itt, mivel a személyi feltételek hiányában a törvényi előírásoknak megfelelően nem biztosítható a német két-tannyelvű nemzetiségi nevelés-oktatás, helyette a német nyelvoktató nemzetiségi nevelés-oktatásra kívánnak átállni. A javaslatot az önkormányzat elfogadhatónak tartotta.
Először úgy tűnt, nem lesznek ennyire megengedőek a gödöllői képviselőtestület tagjai a Hajós Alfréd Általános Iskola átszervezési tervével kapcsolatosan. Egy konzultáció azonban változtatott a helyzeten, és a tanoda feladatellátása a jövőben kiterjedhet a mozgásszervi fogyatékos kategóriára, valamint az érzékszervi (hallás) fogyatékos kategóriára. Ugyanakkor arról is döntés született, hogy az önkormányzat, mint működtető nem tudja vállalni az átszervezés utáni feladatbővülés következtében felmerülő esetleges felújítási- és beruházási kiadások fedezetének biztosítását.