Az 1848/49-es forradalom és szabadságharc kitörésének 177. évfordulója alkalmából meghirdetett március 15-i, főtéri, a prognosztizált esős időjárás miatt 10 óra helyett 14 órakor kezdődött eseményen a Gödöllői Városi Fúvószenekar térzenéje fogadta az érdeklődőket. Ezt követően Gémesi György polgármester intézett beszédet a hallgatósághoz, majd az Urban Verbunk Junior és Gödöllő magyar testvérvárosainak (Csíkszereda, Dunaszerdahely, Beregszász, Zenta) fiatal táncosai által bemutatott, Felültem a világ vad lovára! című ünnepi műsor, a tavalyelőtt felújított Petőfi-szobornál megrendezett koszorúzás, illetőleg a lovasok és lovas fogatok felvonulása tette teljessé a délután folyamán a Művészetek Háza Gödöllő épületében lezajlott forradalmi táncházzal, majd az alsóparki lovasbemutatóval zárult gödöllői ünnep programját.
Feszített lesz a közösségi értékvédelmi konzultáció menetrendje, a tervek szerint az Országgyűlés tavaszi ülésszakán fogják tárgyalni az Alaptörvény-módosítást és a sarkalatos törvényt. Ezt Navracsics Tibor közigazgatási és területfejlesztési miniszter jelentette ki a Pest vármegyei települések részvételével tartott, a helyi önazonosság védelméről szóló törvény február 26-i konzultációján – adta hírül az MTI.
Március 26-án, Nagyszombaton a tiszafüredi megemlékezéssel elkezdődött a 28. Tavaszi Emlékhadjárat, Közép-Európa legnagyobb katonai hagyományőrző rendezvénysorozata. A Magyar Hagyományőr Világszövetség, az érintett önkormányzatok, művelődési intézmények és a helyi hagyományőrző egyesületek rendezésében lezajló látványosság résztvevői városunkon is áthaladnak.
Az eseménysorozat egyik fő látványosságát, a népi életképekkel és katonai díszszemlével ötvözött csatabemutatót április 6-án, szerdán, a 15.30 órától meghirdetett program részeként rendezik meg Isaszegen, a Szoborhegy alatti területen. Gödöllőre április 7-én, csütörtökön érkezik a hadjárat főserege. A Gödöllői Királyi Kastélyban 11 órakor ünnepi műsort láthatnak az érdeklődők az ifjúsági fúvószenekar tagjainak közreműködésével, majd 11.50 órától tiszteletadás kezdődik a Dózsa György úti temetőben, az 1849-es emlékműnél.
A 28. Tavaszi Emlékhadjárat teljes programja a képre kattintva tekinthető meg.