Fedor Gábor ● A Tisza Párt kétharmados győzelmével zárult április 12-i parlamenti választás óta 100 nap telt el. Egy korábbi, hírportálunknak adott interjúban Hankó Balázs, a Fidesz-KDNP képviselőjelöltje – Gémesi György polgármesterre hivatkozva – úgy fogalmazott: a választás eredménye nem nekem, nem a teljesítményemnek szólt… Az elmúlt 100 nap alatt sok minden történt. Hankó Balázzsal is. Hosszú hetekig úgy volt, hogy nem reagál a személyét elsősorban volt miniszterként ért politikai motivációjú vádakra, atrocitásokra, lejárató műveletekre. Az utóbbi napokban azonban megtörte a csendet, több országos médiumban is kifejtette véleményét. A helyi és választókerületi tanulságokról, reagálásokról, és nem utolsó sorban a jövőre vonatkozó elképzelésekről a Gödöllői Hírek online hírportálnak nyilvánult meg először.
Soha nem látott érdeklődés mellett zajlik a Közlekedési és Beruházási Minisztérium (KBM) közlekedésbiztonsági társadalmi egyeztetése: alig két hét alatt már több mint 160 ezren töltötték ki a kérdőívet. A válaszokból egyértelműen kirajzolódik, hogy a magyarok határozottabb fellépést várnak az illegális utcai versenyzőkkel, a kirívó gyorshajtókkal és a visszaeső szabályszegőkkel szemben. A közlekedésbiztonsági intézkedésekkel kapcsolatos kérdőívre szeptember 9-ig várják a visszajelzéseket – olvasható a KBM sajtóosztályának közleményében.
A Pest Vármegyei Rendőr-főkapitányság munkatársai az online csalások megelőzését célzó kampányuk során a Tököli Országos Büntetés-végrehajtási Intézetben tettek látogatást, ahol az alábbi beszélgetést rögzítették. Egy olyan fogvatartottal váltottak szót, aki több száz embert vert át, miközben milliókat kaszált. Tettéért 9 év 6 hónap szabadságvesztésre ítélték.
A rendőrség felhívja a figyelmet, hogy ha valaki a csalás bármelyik formájával szembe találja magát, legyen bizalmatlan, ellenőrizze vissza a kérést/kérdést, és ne hagyja magát átverni! Ne utaljon pénzt előre, és ne adja ki adatait!