Hankó Balázs kultúráért és innovációért felelős miniszter egyedi céltámogatásával egy eddig ismeretlen Erzsébet királyné portréval bővült a Gödöllői Királyi Kastély gyűjteménye. A hírt a szaktárca vezetője együtt jelentette be július 1-jén dr. Ujváry Tamással, a gödöllői kastélyt működtető gazdasági társaság ügyvezető igazgatójával. A különleges műalkotás Georg Raab, az osztrák császári udvar egyik legjelentősebb portréfestőjének munkája – olvasható a Gödöllői Királyi Kastély hírportálunkhoz eljuttatott közleményében.
A Hangjegy Színház nyári sorozata, a Sisi nevét viselő, július 7-e és 20-a között lezajló, nyolc programból álló előadásfolyam megtölti élettel a Gödöllői Királyi Kastély parkját. Az érdeklődők népszerű produkciókat láthatnak a csillagok alatt, fergeteges művészek tolmácsolásában.
Törvény szabályozza a Magyarországon létesíthető nemzeti- és történelmi emlékhelyek számát. Az előbbinél 11, az utóbbinál 36 a maximum. Június 8-ától a gödöllői Grassalkovich-kastély is történelmi emlékhelynek számít, mivel a késő délelőtti órákban felavatták azt az oszlopot, ami két nyelven, magyarul és angolul hirdeti a Nemzeti Emlékhely és Kegyeleti Bizottság döntését.
Az oszlop a gödöllői műemlék-együttes Ferenc József szárnya előtti feljáró elején, jobbra található. Tervezője az avatóünnepségen személyesen részt vett Zsigmond Attila ipari formatervező (képen balra), aki Gémesi György polgármester, dr. Gedai István, a Nemzeti Emlékhely és Kegyeleti Bizottság elnökhelyettese és Gönczi Tibor ügyvezető igazgató és társaságában állja körül az impozáns oszlopot.