Hankó Balázs kultúráért és innovációért felelős miniszter egyedi céltámogatásával egy eddig ismeretlen Erzsébet királyné portréval bővült a Gödöllői Királyi Kastély gyűjteménye. A hírt a szaktárca vezetője együtt jelentette be július 1-jén dr. Ujváry Tamással, a gödöllői kastélyt működtető gazdasági társaság ügyvezető igazgatójával. A különleges műalkotás Georg Raab, az osztrák császári udvar egyik legjelentősebb portréfestőjének munkája – olvasható a Gödöllői Királyi Kastély hírportálunkhoz eljuttatott közleményében.
A Hangjegy Színház nyári sorozata, a Sisi nevét viselő, július 7-e és 20-a között lezajló, nyolc programból álló előadásfolyam megtölti élettel a Gödöllői Királyi Kastély parkját. Az érdeklődők népszerű produkciókat láthatnak a csillagok alatt, fergeteges művészek tolmácsolásában.
Május 30-án időszaki, szeptember 28-ig felkereshető kiállítás nyílik a Gödöllői Királyi Kastélyban. A Titáni lovagjai III. elnevezésű tárlat – egy évvel azt követően, hogy a kastély előkertjében felavatták az egykori uralkodó mellszobrát – Ferenc József osztrák császárt és magyar királyt mutatja be. Egészen pontosan azt a folyamatot, hogy miként változott a magyarok Ferenc József-képe, a császár, király személyének megítélése hosszú uralkodása folyamán, és milyen szerepet játszott ebben a folyamatban szeretett felesége, Erzsébet királyné.
A gödöllői kastély Titánia lovagjai kiállítás-sorozata keretében, első ízben, 2008-ban a Sisire leginkább hasonlító, szellemi örökségét továbbvivő fiának, Rudolf trónörökösnek állítottak emléket, majd egy évvel később a 19. század második felének egyik legjelentősebb magyar politikusa, az emigrációja alatt a párizsi szalonokban „szép akasztottnak” becézett Andrássy Gyula gróf életútjának fontos momentumai szerepeltek a tárlat középpontjában.