A gödöllői képviselőtestület tagjai április 3-án ellenvetés nélkül hagyták jóvá azokat a határozati javaslatokat, amik a gödöllői Tormay Károly Egészségügyi Központ állami fenntartásba történő átadásáról szóltak. A városvezetés szeptember 1-jétől tervezi a változást a helyi és környékbeli lakosság járóbeteg-szakellátásában fontos szerepet betöltő intézmény életében. A döntést követően Hankó Balázst, a Fidesz Pest vármegye 6. számú választókerületi elnökét, kulturális és innovációs minisztert kérdeztük.
A Gödöllő COOP Zrt. gödöllői, 90-es számú, 153 négyzetméteres eladóterű Arany János utcai üzletének jelenlegi – 1971-ben épült, majd 1987-ben bővített – épületébe április 19-én, szombaton térhetnek be utoljára a vásárlók. Ezt követően, várhatóan októberben már egy vadonatúj üzlet fogadja mindazokat, akik akár a közvetlen környékbeli utcákból, akár más városrészekről (például: a közelben lévő Csanak, vagy Máriabesnyő) kívánják felfedezni a kereskedelmi egység kínálatát.
Hasonlóan az ország felsőoktatási intézményeinek nagy részéhez, a gödöllői központú Szent István Egyetem (SZIE) is bezár az óév utolsó, illetve az új esztendő első napjaiban. A takarékossági intézkedést már tavaly is alkalmazták, hogy spóroljanak.
Az épületek üzemeltetési kiadásainak csökkentése céljából a 2013. december 22-e és 2014. január 5-e közötti időszakra rendelték el a munkaszünetet. A halaszthatatlan ügyek zavartalan intézése érdekében a Rektori Hivatal és a Gazdasági Főigazgatóság ügyeleti rendet tart.
Az oktatókat már korábban értesítették arról, hogy a szünet időszakára lehetőleg ne szervezzenek vizsgát. Amennyiben ez nem megoldható, tanulmányi kötelezettségeiket a hallgatók a kollégiumban megtartott vizsgákon teljesíthetik. Hírportálunk értesülése szerint az akár „szénszünetnek” is felfogható szabályozással 5-10 millió forint közötti kiadás spórolható meg a gödöllői egyetemen.