A Pilisi Parkerdő Budapest és tágabb környezetének több mint 60 ezer hektáros állami tulajdonú erdőterületét, azaz: zöldvagyonát kezeli. Ezek az erdők – benne a gödöllői és a valkói erdészethez tartozók is – biztosítják mintegy 3 millió ember számára a jó levegőt, a szél és zaj elleni védelmet, a mindennapi természetközeli sportolási és rekreációs lehetőségeket, miközben szintén ezek az erdők alkotják Budapest és agglomerációjának klímavédelmi zöld infrastruktúráját. A Pilisi Parkerdő szakmai tevékenysége sokrétű, felelőssége jelentős: nem csupán az erdők, hanem emberek és közösségek jóléte múlik rajta – olvasható a gazdasági társaság által kiadott sajtóközleményben.
Július 12-én, pénteken 18 órakor a mogyoródi Juhász Jácint Művelődési Házban (Fóti út 18.) kezdődik az az emlékest, amin a májusban tragikus körülmények között 45 éves korában elhunyt Erőss Zsolt hegymászó kiemelkedő teljesítménye előtt tisztelegnek – adta hírül az MTI. Az 1968-ban Csíkszeredában született sportember több mint egy évtizede költözött a Gödöllő szomszédságában található településre.
A rendezvényen részt vesz Kollár Lajos, a Magyarok a világ nyolcezresein expedíciósorozat vezetője, a Gödöllői Díszpolgára címet 2005-ben kiérdemlő Szendrő Szabolcs hegymászó, Erdei Zsolt bokszoló és Buzánszky Jenő labdarúgó, a Nemzet Sportolója, aki egy Erőss Zsolt kisfia számára dedikált labdával érkezik. Az emlékesten szintén jelen lesz Petrás Mária népdalénekes, keramikus és Döbrentei Kornél író, akik még Erőss Zsolt 2010-es balesetét követően kerültek kapcsolatba a hegymászóval egy jótékonysági műsor kapcsán.
Emlékezetes: Erőss Zsolt idén május 21-e körül tűnt el az India és Nepál határán lévő Kancsendzönga 8.586 méter magas csúcsának meghódítása után. Ő volt az első magyar, aki 2002-ben feljutott a világ legmagasabb pontjára, a 8.848 méteres Mount Everestre.