Október 23-án a délelőtti órákban zajlott le a városi megemlékezés-sorozat az 1956-os forradalom és szabadságharc 68. évfordulója alkalmából. Ahogy azt megszokhattuk, idén is a gödöllői nemzetőrség egykori épületének (Bezsilla-villa) Szabadság út 9. szám alatt lévő kertjében a három esztendővel ezelőtt felállított emlékműnél koszorúztak magánszemélyek, illetve az önkormányzat, a nemzetiségi önkormányzatok, a különböző helyi intézmények és szerveztek, valamint a politikai pártok képviselői.
A gödöllői központú Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetemen (MATE) egyedülálló módon sikerült holdtalajban életképes mustárnövényeket nevelni, ráadásul, a növények annyira jól érezték magukat a szokatlan körülmények között, hogy három életképes maggal is megajándékozták a MATE kutatóit, amire eddig világszinten még nem volt példa.
Június 1-jén, a Könyv ünnepe Gödöllőn rendezvénysorozat részeként – tavaly ősz után immár másodszor – átadták a Gödöllő Város Önkormányzata, a Gödöllői Városi Könyvtár Irodalmi Kerekasztala, az IRKA, valamint a Gödöllői Ottlik Kör által alapított Gödöllői irodalmi díjat. A szakavatott zsűri vers és próza kategóriában értékelte a pályaműveket, és döntött az összdíjazásra szánt 200 ezer forint felosztásáról.
A díj szellemisége ebben az évben a szecesszióhoz kapcsolódott. A meghirdetett felhívásra 59 alkotótól összesen 93 pályázat érkezett. Az elismert szaktekintélyek – Czigány György, József Attila-díjas író, költő, a Magyar Köztársaság Érdemes Művésze, Galántai Zoltán, író, jövőkutató és Kemény István József Attila díjas költő – alkotta zsűri csak hosszas tanakodás után tudott dönteni a díjazottakról.
Vers kategóriában Petényi Edina: Rövid haikuk című műve nyerte el az első díjat. A második helyre Sütő Fanni: Gustav Klimtnek, a harmadikra pedig Emericzy Enid: Kaleidoszkóp költeményét rangsorolták. A Gödöllői Városi Könyvtár és Információs Központ különdíját Emericzy Enid: Kataton kantáta című verse érdemelte ki. A prózai művel pályázóknál a következő sorrend alakult ki: 1. dr. Sztavridisz Alexandra: Megérkezés őseim földjére 2. Poós Gergely: Kislány a kőrengetegben 3. Guba Lilla Nóra: Égkék. Pecznik Éva: Terápiacímű műve a Gödöllői Ottlik Kör különdíját kapta.