A gödöllői képviselőtestület tagjai április 3-án ellenvetés nélkül hagyták jóvá azokat a határozati javaslatokat, amik a gödöllői Tormay Károly Egészségügyi Központ állami fenntartásba történő átadásáról szóltak. A városvezetés szeptember 1-jétől tervezi a változást a helyi és környékbeli lakosság járóbeteg-szakellátásában fontos szerepet betöltő intézmény életében. A döntést követően Hankó Balázst, a Fidesz Pest vármegye 6. számú választókerületi elnökét, kulturális és innovációs minisztert kérdeztük.
A Gödöllő COOP Zrt. gödöllői, 90-es számú, 153 négyzetméteres eladóterű Arany János utcai üzletének jelenlegi – 1971-ben épült, majd 1987-ben bővített – épületébe április 19-én, szombaton térhetnek be utoljára a vásárlók. Ezt követően, várhatóan októberben már egy vadonatúj üzlet fogadja mindazokat, akik akár a közvetlen környékbeli utcákból, akár más városrészekről (például: a közelben lévő Csanak, vagy Máriabesnyő) kívánják felfedezni a kereskedelmi egység kínálatát.
Összegzést készített a Magyar Rektori Konferencia, hogy 2008 év végéhez képest, 2013 január elején mekkora összegű költségvetési támogatásban részesülnek a hazai felsőoktatási intézmények. Bő négy évvel ezelőtt 207,8 milliárd forint volt az összdotáció, idén januárban pedig 123,3 milliárd forint. Az egyenleg a 27 vizsgált felsőoktatási intézmény esetében mínusz 84 és fél milliárd forint.
Az utóbbi időben évről évre emelkedő tendenciát mutató állami forráselvonás hatása alól a gödöllői központú Szent István Egyetem sem tudott kibújni. Az universitas 3 milliárd forinttal kap kevesebb állami támogatást most, mint 2008 végén. Ezzel az összeggel a 11. abban a rangsorban, aminek élén a Pécsi Tudományegyetem áll a maga 9,4 milliárdos mínuszával. A 9 milliárd forint feletti elvonással sújtott egyetemek körébe az ELTE és a Debreceni Egyetem tartoznak még.