A Gödöllő COOP Zrt. gödöllői, 90-es számú, 153 négyzetméteres eladóterű Arany János utcai üzletének jelenlegi – 1971-ben épült, majd 1987-ben bővített – épületébe április 19-én, szombaton térhetnek be utoljára a vásárlók. Ezt követően, várhatóan októberben már egy vadonatúj üzlet fogadja mindazokat, akik akár a közvetlen környékbeli utcákból, akár más városrészekről (például: a közelben lévő Csanak, vagy Máriabesnyő) kívánják felfedezni a kereskedelmi egység kínálatát.
Április 25-én. stratégiai megállapodás keretében újította és erősítette meg a gödöllői központú Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) a Honvédelmi Minisztériummal korábban – még a jogelőd Szent István Egyetemmel – megkezdett közös munkát. A hatékonyabb együttműködést ösztönző dokumentumot dr. Gyuricza Csaba rektor és dr. Kutnyánszky Zsolt, a szaktárca haderőfejlesztésért és védelempolitikáért felelős államtitkára látták el kézjegyükkel Gödöllőn, a Tudástranszfer Központban.
Folytatva a tavaly októberben útjára indított hagyományt, 2010. november 27-én immár második alkalommal rendezték meg a Gödöllői divatversenyt az Erzsébet királyné Szálloda emeleti báltermében. Bő egy évvel ezelőtt Sisi és Diana virtuális felöltöztetése jegyében zajlott le a ruhakreációk vetélkedése, idén pedig A magyar csipke régen és ma címmel hirdették meg a versenyt.
A rendezők és a gödöllői székhelyű D’Elia Szalon tulajdonosa, Czédly Mónika, mint szakmai vezető olyan műveket vártak, ahol a klasszikus csipke-motívumok új megoldásokkal kombinálva jelennek meg. A pályázók munkáit két kategóriában (hétköznapi viselet és alkalmi ruha) értékelte a Szekeres Erzsébet textilművész irányításával véleményt alkotó zsűri, amelynek tagjai rangsorolták a modellrajz-versenyre beérkezett ötleteket is.
A második alkalommal megrendezett gödöllői divatversenyre összesen 14-en neveztek, de a helyszínre csak 11-en érkeztek meg. Közülük a gödöllői Rubnicai Erzsébet érdemelte ki a közönségdíjat. A hétköznapi viseletek készítőinek mezőnyéből Miszlai Beatrix (Jászszentandrás) bizonyult a legjobbnak, míg az alkalmi ruha kategóriában Garasanin Mária (Gödöllő) végzett az első helyen. A modellrajz-versenyt a veresegyházi Varga Judit nyerte meg, ami azt jelenti, hogy vázlata alapján elkészítik az általa megálmodott ruhakreációt.
A harmadik Gödöllői divatverseny döntőjének tervezett időpontja 2011 októberének utolsó szombatja, témája pedig Mária Terézia és a barokk lesz.