Az 1848/49-es forradalom és szabadságharc kitörésének 175. évfordulója alkalmából életre hívott március 15-i főtéri eseményen a Gödöllői Városi Fúvószenekar térzenéje fogadta az érdeklődőket. Ezt követően Gémesi György polgármester intézett beszédet a szitáló eső és a meg-megélénkülő szél miatt igencsak mérsékelt számú hallgatósághoz, majd a ROKKKA zenekar és a Vaskalapos együttes tagjai, valamint Széphalmi Pál táncművész és Sorompó Attila versmondó által bemutatott, Trombita harsog, dob pereg… című ünnepi műsor, illetve az év elején a 4 millió forintos költségvetési előirányzat terhére felújított Petőfi-szobornál lezajlott koszorúzás, illetőleg a lovasok és lovas fogatok megszokottnál kisebb nagyságrendű felvonulása – először a tavaly novemberben, 76 éves korában elhunyt dr. Bucsy László részvétele nélkül – tette teljessé a gödöllői ünnep programot.
A gödöllői költségvetés február 16-i elfogadásakor tudni lehetett, hogy a Teleki Pál Egyesület harangláb felállítását kezdeményezte a máriabesnyői temetőben, a néha miniszterelnök, gróf Teleki Pál sírjának környezetében. Mivel a temetőben jelenleg nincs harang (más kérdés, hogy ennyi pénzért nem feltétlenül szükséges, mert a Nagyboldogasszony Bazilika közelsége miatt a harangszó jól hallható a temetőben), a műtárgy 25 millió forintos városi költségvetési előirányzatból tervezett létesítésének köszönhetően nem csak a főcserkészhez, Teleki Pálhoz kötődő megemlékezések, hanem a temetések alkalmával is megszólalhatna a harang a sírkertben. Aktuálissá teszi az ötlet megvalósítását, hogy idén van az 1933-as IV. Cserkész-világtalálkozó (jamboree) 90. évfordulója.
Azzal együtt, hogy a késő őszi és téli hónapok egyik meghatározó kihívása az energiaválság kedvezőtlen hatásainak kezelése volt, a Gödöllői Királyi Kastélyban – a takarékoskodásra való ésszerű törekvéseket leszámítva – nem kellett működési korlátozásokat bevezetni. Sőt, a műemlék-együttest működtető gazdasági társaság több, főként az átmeneti bezárásra ítélt Művészetek Házában megvalósítani tervezett programot fogadott be. A különleges helyzet értékelése mellett, az idei évre vonatkozó konkrétumokról és tervekről beszélgettünk dr. Ujváry Tamás ügyvezető igazgatóval.
Páros adás páratlan tartalommal! Ezekkel a szavakkal foglalható össze a Régió Plusz Televízió és a Gödöllői Hírek közös, sportról szóló magazinműsora, a TÉRFÉL november 30-i adása, ami a 32. a sorban.
Hogyan lett kiesőjelöltből dobogós focicsapata Gödöllőnek? Júniusban még azért kellett izgulni, nehogy kiessen a Pest megyei I. osztályból a Gödöllői Sport Klub focicsapata, fél évvel később pedig már a megyei elitbajnokság élmezőnyében, a 3. helyen tanyázik a helyi tizenegy. A kedvező fordulat hátterét, valamint okait a júliusban szerződtetett vezetőedzővel, Pozder Nenaddal és Hevesi Milán csapatkapitánnyal boncolgattuk.
Sporttörténelmet írt a törékenynek látszó kartali kick boxos lány Szeptember elején sporttörténelmet írt a törékenynek tűnő kartali lány, aki első nőként a földkerekségen 12 menetes harcban múlta felül norvég riválisát, és lett profi kick box világbajnok. A nem mindennapi tett elérése sok-sok lemondással, esetenként fájdalommal járt. Ezekről és a jövőre vonatkozó tervekről is beszélt a Titán SE versenyzője, Rákóczi Renáta.
2020 második negyedévére készülhet el a gödöllői versenyuszoda, aminek jégcsarnok lehet a szomszédságában A kormány döntése alapján újabb, csaknem 1,7 milliárd forint táplálja a 2014 márciusában megígért gödöllői versenyuszoda építését, ezzel a beruházásra fordítható összeg megközelíti a 6,7 milliárd forintot. A kivitelezés javában zajlik. Vécsey László országgyűlési képviselőt arról is kérdeztük, mi okozta a költségnövekedést és mikorra készülhet el a hiánypótló létesítmény. Továbbá, kíváncsiak voltunk: mi újság a miniszterelnök úr által márciusban beharangozott jégcsarnokkal?