Hankó Balázs kultúráért és innovációért felelős miniszter egyedi céltámogatásával egy eddig ismeretlen Erzsébet királyné portréval bővült a Gödöllői Királyi Kastély gyűjteménye. A hírt a szaktárca vezetője együtt jelentette be július 1-jén dr. Ujváry Tamással, a gödöllői kastélyt működtető gazdasági társaság ügyvezető igazgatójával. A különleges műalkotás Georg Raab, az osztrák császári udvar egyik legjelentősebb portréfestőjének munkája – olvasható a Gödöllői Királyi Kastély hírportálunkhoz eljuttatott közleményében.
A Hangjegy Színház nyári sorozata, a Sisi nevét viselő, július 7-e és 20-a között lezajló, nyolc programból álló előadásfolyam megtölti élettel a Gödöllői Királyi Kastély parkját. Az érdeklődők népszerű produkciókat láthatnak a csillagok alatt, fergeteges művészek tolmácsolásában.
A forradalmi olefin metatézis technológia új otthonra talál Magyarországon: a XiMo Hungary Kft. – az olefin metatézis globális éllovasa és a korszerű katalizátorfejlesztés szakértője – június 26-án ünnepélyes alapkőletétellel indította el új gyártóüzemének építését a Gödöllői Innovációs és Logisztikai Parkban. Az új üzem a XiMo innovatív metatézis-katalizátorainak nagyüzemi gyártására összpontosít majd, a cég technológiája Nobel-díjas tudományos alapkutatásra épül.
Június 10-én a Gödöllői Királyi Kastély Barokk színházában megtartott sajtótájékoztatón Hankó Balázs kulturális és innovációs miniszter jelentette be, hogy Gödöllőre, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Szent István Campusára költözik a jelenleg a városligeti Vajdahunyad várában látogatható Magyar Mezőgazdasági Múzeum és Könyvtár.
A szaktárca vezetője kiemelte, hogy Gödöllő ideális, könnyen elérhető helyszíne lesz a közgyűjteménynek, és az érintettek együttműködése révén új attrakcióval válik gazdagabbá a város. A projekt miniszteri biztosa L. Simon László író, költő, kultúrpolitikus, a Magyar Művészeti Akadémia tagja, aki agrármérnöki végzettséggel is rendelkezik. Hankó Balázs úgy fogalmazott: idén tervezünk, jövőre engedélyeztetünk, 2027-ben és 2028-ban építünk, hogy 2029-re a mezőgazdasági múzeum működése sikeres projektként elindulhasson Gödöllőn.
A már meglévő Mezőgazdasági Eszköz- és Gépfejlődés-történeti Szakmúzeumot is integráló új múzeum épületegyüttesének összterülete a terv szerint megközelíti a 15 ezer négyzetmétert.