Hankó Balázs kultúráért és innovációért felelős miniszter egyedi céltámogatásával egy eddig ismeretlen Erzsébet királyné portréval bővült a Gödöllői Királyi Kastély gyűjteménye. A hírt a szaktárca vezetője együtt jelentette be július 1-jén dr. Ujváry Tamással, a gödöllői kastélyt működtető gazdasági társaság ügyvezető igazgatójával. A különleges műalkotás Georg Raab, az osztrák császári udvar egyik legjelentősebb portréfestőjének munkája – olvasható a Gödöllői Királyi Kastély hírportálunkhoz eljuttatott közleményében.
A Hangjegy Színház nyári sorozata, a Sisi nevét viselő, július 7-e és 20-a között lezajló, nyolc programból álló előadásfolyam megtölti élettel a Gödöllői Királyi Kastély parkját. Az érdeklődők népszerű produkciókat láthatnak a csillagok alatt, fergeteges művészek tolmácsolásában.
A forradalmi olefin metatézis technológia új otthonra talál Magyarországon: a XiMo Hungary Kft. – az olefin metatézis globális éllovasa és a korszerű katalizátorfejlesztés szakértője – június 26-án ünnepélyes alapkőletétellel indította el új gyártóüzemének építését a Gödöllői Innovációs és Logisztikai Parkban. Az új üzem a XiMo innovatív metatézis-katalizátorainak nagyüzemi gyártására összpontosít majd, a cég technológiája Nobel-díjas tudományos alapkutatásra épül.
Április 30-án, a kora esti órákban rendezték meg a 70. tanévét idén ősszel ünneplő Gödöllői Török Ignác Gimnázium (TIG) ballagási ünnepségét. Négy végzős osztály 131 tanulója búcsúzott az alma mátertől.
Az eseményen a 11. évfolyam nevében Csaba György 11. a osztályos tanuló mondott búcsúztató beszédet, a ballagó diákok nevében pedig Sorompó Attila 12. d osztályos tanuló köszönt el az iskolától, a tanároktól és a diáktársaktól. Az iskola zászlóját a ballagó évfolyamok képviseletében Kalász Karina (12. a), Mészöly Bálint (12. b), Márta Roland (12. c) és Petrik Boglárka (12. d) adták át az utódoknak, akik nevében Marosvári Csongor István (11. a), Pintér Marcell (11. b), Madarász Bence (11. c) és Kovács Iván Gergő (11. d) vették át a lobogót.
A TIG ballagási ünnepségét megtisztelte jelenlétével dr. Hankó Balázs kulturális és innovációs miniszter, aki 1996-ban a Petőfi Sándor utcai oktatási intézményben érettségizett. A szaktárca Gödöllőn élő vezetője – miután beült egy iskolapadba – öregdiákként is szólt a most ballagó fiatalokhoz, szüleikhez és a TIG tanáraihoz. A gimnázium kötelékében három évtizede eltöltött évek felelevenítése mellett Hankó Balázs hangsúlyozta, hogy a hazai felsőoktatás napjainkban nemzetközi összevetésben is megállja a helyét. A középiskolai képzés magas színvonalát az is tükrözi, hogy a magyar diákok közül az elmúlt évben mintegy háromezren nyertek felvételt elit külföldi egyetemekre – büszkélkedett a felsőoktatásért is felelős tárcavezető, aki azt kívánta, hogy „itt, a célegyenesben mindenki a legjobbat hozza ki magából”.
A miniszteri gondolatokat követően Fábián Bertalan társadalmi megbízatású alpolgármester, a gimnázium korábbi igazgatója (2003-2023) tartott beszédet. Mondandójában utalt arra, hogy a Török Ignác Gimnázium múltja és jelene okán fontos szerepet tölt be a település oktatási és közösségi életében. Az ex-direktor kiemelte, hogy regnálása idején is törekedtek arra, hogy a diákok és a tanárok között viszony a párbeszédre épüljön, és ne a viszályokra, ellenségeskedésre.
A rövid irodalmi összeállítással is kísért ballagási ünnepség végén Sima Péterre, az oktatási intézmény igazgatójára hárult az a feladat, hogy – utalva az elmúlt években együtt átélt élményekre, sikerekre, valamint jótanácsokat adva a fiatalok előtt álló kihívások leküzdésére – elbúcsúzzon azoktól a „törökös” diákoktól, akik május 5-én belevágnak az érettségi vizsgaidőszakba.
A Török Ignác Gimnázium ballagási ünnepségéről a Régió Plusz TV is beszámolt, íme: