A gödöllői képviselőtestület tagjai április 3-án ellenvetés nélkül hagyták jóvá azokat a határozati javaslatokat, amik a gödöllői Tormay Károly Egészségügyi Központ állami fenntartásba történő átadásáról szóltak. A városvezetés szeptember 1-jétől tervezi a változást a helyi és környékbeli lakosság járóbeteg-szakellátásában fontos szerepet betöltő intézmény életében. A döntést követően Hankó Balázst, a Fidesz Pest vármegye 6. számú választókerületi elnökét, kulturális és innovációs minisztert kérdeztük.
A Gödöllő COOP Zrt. gödöllői, 90-es számú, 153 négyzetméteres eladóterű Arany János utcai üzletének jelenlegi – 1971-ben épült, majd 1987-ben bővített – épületébe április 19-én, szombaton térhetnek be utoljára a vásárlók. Ezt követően, várhatóan októberben már egy vadonatúj üzlet fogadja mindazokat, akik akár a közvetlen környékbeli utcákból, akár más városrészekről (például: a közelben lévő Csanak, vagy Máriabesnyő) kívánják felfedezni a kereskedelmi egység kínálatát.
Tizenöt kivételes pedagógus, tanár és edző, akiknek munkája generációk életére van hatással – ők vehették át az elismerést április 17-én, az immár hagyománynak számító Mester-M Díjátadó Gálán. A díjakat Miklósa Erika, a MOL – Új Európa Alapítvány kuratóriumának elnöke, valamint dr. Bacsa György, a kuratórium tagja, a MOL Magyarország ügyvezető igazgatója adták át a Müpa Üvegtermében.
A 2007-ben a MOL által alapított, és 2023-tól a MOL – Új Európa Alapítvány gondozásába került Mester-M Díj az egyik legrangosabb hazai szakmai elismerés, amire a tanítvány is jelölheti a mesterét. A díjat azoknak a pedagógusoknak, tanároknak és edzőknek ítéli meg a kuratórium, akik eredményes munkájukkal, kitartóan segítik a 11-18 éves fiatalok fejlődését a sport, a művészetek vagy a tudományok területén. Ritkán kerülnek előtérbe, nevüket ritkán említik az eredmények mellett, pedig nagyban hozzájárulnak egy-egy fiatal képességeinek kibontakozásához. A díjazottak nem csak önzetlen tehetségfejlesztők, de a szakmai támogatás mellett emberileg is tanítványaik példaképei.
Az idei felhívásra mintegy 300 pályázat érkezett: számos tanár és edző kapott több, egymástól független egyéni jelölést kollégáktól, tanítványoktól és szülőktől, és voltak, akiket tanítványaik csoportosan neveztek a díjra. A tavalyi 13 díjazott után ezúttal 15 szakember érdemelte ki elhivatott munkájával és kiemelkedő teljesítményével az idén már ötmillió forinttal járó elismerést.
A három kategóriában meghirdetett Mester-M Díj 2024 pályázat díjazottjai között – aMűvészet és bölcsészettudomány kategóriában – elismerő címet vehetett át Salánkiné Knopfler Szilvia, a gödöllői Török Ignác Gimnázium történelem-angol nyelv és irodalom szakos tanára, akinek kisfilmje az alábbiakban tekinthető meg: