Az 1848/49-es forradalom és szabadságharc kitörésének 177. évfordulója alkalmából meghirdetett március 15-i, főtéri, a prognosztizált esős időjárás miatt 10 óra helyett 14 órakor kezdődött eseményen a Gödöllői Városi Fúvószenekar térzenéje fogadta az érdeklődőket. Ezt követően Gémesi György polgármester intézett beszédet a hallgatósághoz, majd az Urban Verbunk Junior és Gödöllő magyar testvérvárosainak (Csíkszereda, Dunaszerdahely, Beregszász, Zenta) fiatal táncosai által bemutatott, Felültem a világ vad lovára! című ünnepi műsor, a tavalyelőtt felújított Petőfi-szobornál megrendezett koszorúzás, illetőleg a lovasok és lovas fogatok felvonulása tette teljessé a délután folyamán a Művészetek Háza Gödöllő épületében lezajlott forradalmi táncházzal, majd az alsóparki lovasbemutatóval zárult gödöllői ünnep programját.
Feszített lesz a közösségi értékvédelmi konzultáció menetrendje, a tervek szerint az Országgyűlés tavaszi ülésszakán fogják tárgyalni az Alaptörvény-módosítást és a sarkalatos törvényt. Ezt Navracsics Tibor közigazgatási és területfejlesztési miniszter jelentette ki a Pest vármegyei települések részvételével tartott, a helyi önazonosság védelméről szóló törvény február 26-i konzultációján – adta hírül az MTI.
Március 18-án, a késő délutáni órákban a Művészetek Háza Gödöllő épületének földszinti rendezvénytermében átadták a tavalyi esztendőben gödöllői színekben legjobb eredményeket elért sportolóknak és sportvezetőknek odaítélt városi elismeréseket. Miután a 2024-es esztendő olimpiai év volt, nem bizonyult meglepőnek, hogy a főbb elismeréseket kik vehették át.
Közel ötszáz diák, felnőtt és nyugdíjas vett részt a Pest Vármegyei Rendőr-főkapitányság által szervezett Biztonságos Internet Napja kapcsán lezajlott beszélgetéseken február 5-én, Gödöllőn, a Művészetek Háza épületében – írja a police.hu
A pódiumbeszélgetésekből és workshopból álló program célja az volt, hogy a résztvevők hiteles képet kapjanak az internet veszélyeiről, annak tudatos használatáról, valamint a kibertérben rájuk leselkedő további veszélyekről és a megelőzés módjairól.
Fontos a közös gondolkodás az online világ lehetőségeiről, ugyanakkor az is, hogy lássuk annak sötét oldalát is. Az internet az életünk szerves részévé vált, és számtalan lehetőséget kínál a tanulásra, kapcsolattartásra, munkára és szórakozásra egyaránt. De éppen ezért kötelességünk beszélni azokról a veszélyekről és fenyegetésekről is, amikkel mindannyian szembesülünk a digitális térben.
Sajnos, egyre gyakoribbak az online csalások, a visszaélés a személyes adatokkal, az adathalászat, a zsarolóvírusok, valamint a gyermekek és idősek sérelmére elkövetett visszaélések. A közösségi média és az internet nemcsak lehetőségeket rejt, hanem veszélyforrásokat is hordoz magában. Fel kell, hogy ismerjük ezeket, és tudatosan védekezzünk ellenük!
A fiatalok az online világban könnyen áldozattá válhatnak: internetes zaklatás, személyiséglopás vagy akár pedofil bűnözők célpontjai lehetnek. Tudatossággal és kellő körültekintéssel azonban mindez megelőzhető.
A biztonságos internet nem csupán technológiai kérdés, hanem közös felelősségünk. A rendőrség folyamatosan azon dolgozik, hogy felderítse az online bűncselekményeket és megvédje a felhasználókat. De a legfontosabb védelmi eszköz mégis a tudatosság és az elővigyázatosság.
Erről adott tájékoztatást a pódiumbeszélgetések keretében dr. Rajnai Zoltán, az Óbudai Egyetem dékánja, Kiss Tamás alezredes, a Nemzetbiztonsági Szakszolgálat Nemzeti Kibervédelmi Intézetének főosztályvezetője, valamint Rusznák Zsolt rendőr őrnagy, a Pest Vármegyei Rendőr-főkapitányság főnyomozója.
Az előadásokat követően kiscsoportos beszélgetéseket és bemutatókat tartottak a témában a Nemzeti Védelmi Szolgálat, az OTP Bank Bankbiztonsági Igazgatóság, a Magyar Bankszövetség, a Nemzeti Kibervédelmi Intézet, az Óbudai Egyetem és a Pest Vármegyei Rendőr-főkapitányság Bűnmegelőzési Osztályának munkatársai, de a robottechnikát is megtekinthették az érdeklődők a CyberGuard Kft. munkatársainak köszönhetően.