Országra szóló sikerekkel büszkélkedhetnek a gödöllői a Madách iskola tanulói
Az utóbbi hetekben több szakmai területen is kiválóan teljesítettek a Váci SZC Madách Imre Technikum és Szakképző Iskola Gödöllő növendékei. Amint arról korábban már hírt adtunk, a 13. c osztály tanulója, Bedő Lilla megnyerte a Gáspár Pomádé fodrászversenyt a modern klasszikus frizura vágása, szárítása élő férfimodellen kategóriában. Ezt követően a város nyugati határában található tanoda diákjai közül Bittó Viktória és Deák Vivien az első helyen végzett a XII. Illéssy Gasztro Kupa országos ételművészeti versenyen indult cukrászcsapatok között, míg a Farkas Krisztián és Okos Márton alkotta duó második lett a pincércsapatok megmérettetésén.
Fontos megemlíteni, hogy a szakképző gödöllői középiskola 11. alkalommal rendezte meg a Justus von Liebig Kémiaversenyt, amivel Szabadszállási Ágnes tanárnő emlékének is tisztelegtek. A regionális szellemi viadalon 11 csapat indult. Gödöllő, Szada, Vác és Veresegyház általános iskoláiból érkeztek versenyzők, hogy összemérjék tudásukat és kreativitásukat: a diákok elméleti feladatsort és számítási feladatokat oldottak meg, a C-vitaminhoz és Szent-Györgyi Alberthez kapcsolódó kreatív társasjátékot mutattak be a zsűrinek, izgalmas kémiai kísérleteket végeztek el a laborban, valamint egy „tudományos” keresztrejtvényt is megfejtettek. A teljesítmények összesítése után kiderült, hogy a Gödöllői Református Líceum LiCl elnevezésű csapata (felkészítő tanár: Virágos Kiss Ágnes) az előkelő második helyen végzett.
Az országra szóló gödöllői sikerek kapcsán arra kértük Kocsi Tamást, a Madách iskola igazgatóját, hogy értékelje a történteket: - A gödöllői sikerek igazolják, hogy a befektetett munka mindig megtérül, ráadásul, a Lilla az osztályomba jár, így látva a felkészülését, dupla az öröm, mert megérdemelten kapta az elismerést. A „gasztrós” csapat is remekül helytállt egy erős mezőnyben. Főleg, hogy a Marciék még csak kilencedikesek. A szakképzésben gyors a visszacsatolás, a szakmájukat szerető diákjaink keresettek a munkaerőpiacon és jelenleg már 120 cég biztosít számukra gyakorlatot a duális képzésben. Így elmondható, hogy jó alapokat kapnak az iskolában és a vállalati környezetben megszerzik a szükséges tapasztalatot is. Ösztöndíj, munkabér, pályakezdési támogatás és kamatmentes hitel: minden adott egy sikeres pályakezdéshez. Miután kizárólag keresett szakmákat oktatunk, ez az összes képzésünkről elmondható!
- Összegszerűen mit jelentenek az új támogatások és hogyan jelenik ez meg a gödöllői intézményben? - A megjelenés váratlan volt, mert egy ideje már rebesgették a munkáshitelt, de a részleteit a Madách iskola Nyílt Napján élőben jelentette be itt Gödöllőn Hankó Balázs kulturális és innovációs miniszter úr. Az önálló vállalkozóvá válást 4 millió forintos kamatmentes hitel segíti, amit 10 év alatt kell törleszteni, de a babaváró hitelhez hasonlóan, 2 gyermek esetén a fennálló tartozás felét, 3 után az egészet elengedi az állam. Ami a havi ösztöndíj-támogatást illeti, képzéstől és tanulmányi eredménytől függően 8.000 forinttól 59.000 forintig terjed az összeg. Viszont, aki duális képzésben vesz részt, ő már 100.000 forint és 168.000 forint közötti nagyságrendű munkabért vihet havonta haza. Az első sikeres szakmai vizsgát, jeles esetén 302.000 forintos adómentes ösztöndíjjal jutalmazza az állam.
|
Online kaszinók
Magyarország
Kamerák előtt Gödöllő és a környező települések sportolói
|