Vállalkozásunk székhelye megváltozik? Ezért fontos, hogy bejelentsük!
Egy vállalkozás székhelye több okból is módosulhat. Ilyen lehet egy költözés vagy a cég fejlődése, terjeszkedése is. Ezekben az esetekben azonban fontos, hogy a változást a lehető leghamarabb bejelentsük.
Ebben a cikkben elmondjuk azt, miért nem szabad megfeledkezni az ezzel járó adminisztrációs teendőkről, valamint azt is kifejtjük, hogy hogyan kerülhetjük el egyszerűen a székhely változásával járó bürokratikus procedúrát.
Székhelyváltozás bejelentése: hogyan kerülhetjük el a feladatot? A megfelelő székhelyszolgáltatás olyan megoldást jelent, ami rengeteg terhet képes levenni egy cég válláról. Többek között a saját ingatlanban vagy bérelt irodában található székhely fenntartásával járó adminisztrációs feladatokat, valamint költözés esetén a székhelyváltozás bejelentésének kötelezettségét.
Az ilyen jellegű szolgáltatások célja ugyanis nem más, mint hogy akkor is stabil székhelyet biztosítsanak vállalkozásunk számára, ha nem áll rendelkezésünkre saját vagy bérelt ingatlan, vagy épp a gyorsan változó gazdasági környezetben túlságosan gyakran kell költöznünk.
Miért fontos, hogy bejelentsük a változást? A székhely egy vállalkozás legális működésének alapvető feltétele. Ez azt jelenti, hogy az egyéni vállalkozóknak és a gazdasági társaságoknak egyaránt rendelkezniük kell vele. Ennek oka, hogy a székhely nem csupán egy szimpla adat a cégbíróság nyilvántartásában.
Ez az a hely, ahová a hivatalos levelek érkeznek, és ahol egy esetleges hatósági intézkedés esetén is rendelkezésre kell állnunk. Ami természetesen azt jelenti, hogy ha a székhelyváltozás bejelentése elmarad, abban az esetben nem tudjuk kezelni a vállalkozásunkkal kapcsolatos hivatalos ügyeket. Sőt, a működésünk egyenesen törvénytelenné válik. Éppen ezért fontos, hogy a változást minél hamarabb, a törvények által előírt formában jelezzük.
 Hol és hogyan kell intéznünk a székhelyváltozással járó feladatokat? Egyéni vállalkozóként a változásbejelentés egyszerű feladat. Nincs más teendőnk, mint a helyi önkormányzatnál bejelentenünk az új székhelyet. Egy gazdasági társaság esetében azonban már bonyolultabb a helyzet, hiszen a folyamat cégeljárás keretében történik. Ilyenkor szükség lesz egy jogi képviselőre, akinek a feladatai közé tartozik a tulajdonosi számlahatározat előjegyzése és a változásbejegyzési kérelem benyújtása az illetékes cégbíróság felé.
Annak érdekében, hogy a székhelymódosítás sikeres legyen, nem szabad megfeledkeznünk a friss tulajdoni lapról, vagy a bérelt ingatlan használata esetén a tulajdonos által hitelesített hozzájárulási nyilatkozatról sem. Abban az esetben, ha cégünk új székhelyeként székhelyszolgáltatást veszünk igénybe, ezeket a köröket megspórolhatjuk, hiszen az állandó székhely ebben az esetben akkor sem változik, ha maga a vállalkozás elköltözik arról a helyről, ahol az állandó tevékenységét végzi. (x)
|
Online kaszinók
Magyarország
Kamerák előtt Gödöllő és a környező települések sportolói
|