Hankó Balázs kultúráért és innovációért felelős miniszter egyedi céltámogatásával egy eddig ismeretlen Erzsébet királyné portréval bővült a Gödöllői Királyi Kastély gyűjteménye. A hírt a szaktárca vezetője együtt jelentette be július 1-jén dr. Ujváry Tamással, a gödöllői kastélyt működtető gazdasági társaság ügyvezető igazgatójával. A különleges műalkotás Georg Raab, az osztrák császári udvar egyik legjelentősebb portréfestőjének munkája – olvasható a Gödöllői Királyi Kastély hírportálunkhoz eljuttatott közleményében.
A Hangjegy Színház nyári sorozata, a Sisi nevét viselő, július 7-e és 20-a között lezajló, nyolc programból álló előadásfolyam megtölti élettel a Gödöllői Királyi Kastély parkját. Az érdeklődők népszerű produkciókat láthatnak a csillagok alatt, fergeteges művészek tolmácsolásában.
A Gödöllőt átszelő Rákos-patak adta természeti környezet méltó revitalizációja és kialakítása érdekében már közel másfél évtizede folynak – különböző intenzitású és eredményességű – szakmai egyeztetések. A természeti kincs Pest megyei szakaszának rendezése, illetve a patak menti területek (öko)turisztikai, rekreációs és egyéb potenciáljának kihasználása összehangolt fellépést igényel. Ennek érdekében a célok megvalósításához szükséges anyagi forrást a konzorciumot vezető Pest Vármegyei Önkormányzat az érintett települések (Szada, Gödöllő, Isaszeg, Pécel) bevonásával – azokkal konzorciumot alkotva – egyedi, a központi költségvetésből származó támogatásból kívánta és kívánja biztosítani.
A forradalmi olefin metatézis technológia új otthonra talál Magyarországon: a XiMo Hungary Kft. – az olefin metatézis globális éllovasa és a korszerű katalizátorfejlesztés szakértője – június 26-án ünnepélyes alapkőletétellel indította el új gyártóüzemének építését a Gödöllői Innovációs és Logisztikai Parkban. Az új üzem a XiMo innovatív metatézis-katalizátorainak nagyüzemi gyártására összpontosít majd, a cég technológiája Nobel-díjas tudományos alapkutatásra épül.
Aki internetet használ, nagy valószínűséggel találkozott már olyan üzenetekkel, ahol romantikus hangvételű, ismerkedést kezdeményező üzenetet küldenek egy felhasználónak. A legtöbb esetben ezeket nyilvános fórumokon, vagy a kommentszekciókban látjuk, de társkereső oldalakon is gyakran előfordulnak a magyartalan, fordítóprogrammal generált üzenetek. Természetesen, ha valaki fordítóprogramot használ az ismerkedéshez, nem jelent azonnal veszélyt, de érdemes odafigyelni, hogy a beszélgetőpartnerünknek mi lehet a valódi szándéka.
A szerelmet színlelő pénzcsalási ügyekben a sértettek függetlenül nemtől, életkortól, foglakozástól ugyanúgy áldozatul esnek az elkövetőknek. A csalók az ismerkedés során – amire sokszor hónapokat is rászánnak, hogy felépítsenek egy bizalmi légkört – jellemzően csak írásban kommunikálnak, a telefont nem veszik fel, a találkozásokat kerülik. Az elkövetők, amikor úgy érzik, hogy az áldozat már érzelmileg kellően kötődik hozzájuk, elkezdenek különböző indokokkal pénzt kérni: például, hogy elutazhassanak a sértetthez, bajba kerültek, talpra álljanak, és a jövőjüket már együtt tervezhessék a sértettel. A folyamat sokszor hónapokig, de akár évekig is tart és mire az áldozat rájön, hogy átverték, a megaláztatás, és a szégyenérzet miatt gyakran nem fordulnak a hatóságokhoz. Pedig ilyen mindenképp tanácsos feljelentést tenni.
Az áldozattá válást kellő körültekintéssel és egészséges gyanakvással el lehet kerülni. Amennyiben bizonytalanok vagyunk a választott, de még sosem látott partnerünket illetően, akár egy baráttal, akár egy családtaggal osszuk meg a velünk történteket, hiszen ők objektíven, jobban kiszúrhatják a gyanús jeleket. Gyanakodjunk, jusson eszünkbe, ha neten ismerkedünk és: • a profilt nem régen regisztrálták, nincsenek ismerősei, fényképei, vagy a fényképek csak a nagyon közelmúltból származnak, • a férfi, vagy nő (hiszen nem tudhatjuk, hogy ki van a profil mögött) kerüli a telefonbeszélgetést, a videóhívást, vagy ha bele is megy ilyen szituációba, akkor így alakítja a feltételeket, hogy az arca ne legyen látható (sötét, rossz fényviszonyok), • a férfi, vagy nő kerüli a személyes találkozást, annak halogatására mindig valamilyen anyagi gondra, vagy élethelyzetre hivatkozik, • a férfi, vagy nő pénzt kér kölcsön különböző problémáinak megoldására, vagy arra, hogy elutazhasson hozzánk.
A felsoroltak erősen intő jelek. Ha már csalás áldozataivá váltunk, ne szégyelljük, és tegyük meg a feljelentést a csalók ellen, hiszen az elkövetők nem válogatnak és akár több száz profilt létrehozva írják az újabb és újabb üzeneteiket a leendő áldozataiknak – figyelmeztet a rendőrség a police.hu oldalon.