Az 1848/49-es forradalom és szabadságharc kitörésének 177. évfordulója alkalmából meghirdetett március 15-i, főtéri, a prognosztizált esős időjárás miatt 10 óra helyett 14 órakor kezdődött eseményen a Gödöllői Városi Fúvószenekar térzenéje fogadta az érdeklődőket. Ezt követően Gémesi György polgármester intézett beszédet a hallgatósághoz, majd az Urban Verbunk Junior és Gödöllő magyar testvérvárosainak (Csíkszereda, Dunaszerdahely, Beregszász, Zenta) fiatal táncosai által bemutatott, Felültem a világ vad lovára! című ünnepi műsor, a tavalyelőtt felújított Petőfi-szobornál megrendezett koszorúzás, illetőleg a lovasok és lovas fogatok felvonulása tette teljessé a délután folyamán a Művészetek Háza Gödöllő épületében lezajlott forradalmi táncházzal, majd az alsóparki lovasbemutatóval zárult gödöllői ünnep programját.
Feszített lesz a közösségi értékvédelmi konzultáció menetrendje, a tervek szerint az Országgyűlés tavaszi ülésszakán fogják tárgyalni az Alaptörvény-módosítást és a sarkalatos törvényt. Ezt Navracsics Tibor közigazgatási és területfejlesztési miniszter jelentette ki a Pest vármegyei települések részvételével tartott, a helyi önazonosság védelméről szóló törvény február 26-i konzultációján – adta hírül az MTI.
Közel 60 esztendeje, 1964-ben készült az a rövidke tudósítás, ami az egykori gödöllői, Táncsics Mihály úti Mafilm-állattelep életébe enged bepillantást. Amint azt a helybéli idősebbek jól tudják, ezen a telepen töltötték békés mindennapjaikat azok az állatok (kutya, farkas, sólyom, őz, vidra), akiket itt tanítottak be különféle jelenetekre, hogy a nézők később viszontláthassák őket és attrakcióikat a mozivásznon.
A British Pathé milliós nagyságrendű gyűjteményéből származó, Erdei sztárok című filmecske szűk másfél perces, ám minden pillanata kivételes és nosztalgikusan érdekes. Íme: