Június 9-én, az önkormányzati választáson résztvevő gödöllői polgárok úgy döntöttek, hogy a GDL Pelikán Szövetségben a Városért Egyesület jelöltjei kizárólag a kompenzációs listáról juthatnak mandátumhoz, méghozzá: háromhoz. Tekintettel arra, hogy a civil szervezet színeiben indultak közül négyen a szeptember végén leköszönő képviselőtestületnek is tagjai voltak, adódott a kérdés: miként változik a várospolitizálás az új helyzetben? Az egyesület elnökével, Debreczeni Attilával beszélgettünk.
Az új, október elejétől hivatalba lépő gödöllői képviselőtestületnek lesz egy „nagy visszatérője”. Az ex-szocialista párti várospolitikus, Kovács Barnabás és csapata számítása bejött: június 9-én a Tisztesség-Emberség Városvédő Egyesület (TEVE) kompenzációs listáról mandátumhoz jutott a várost irányító testületben. A hogyan továbbról a civil szervezet 2002 és 2019 között gödöllői önkormányzati képviselőként ténykedett elnökét kérdeztük.
Edukációs kampányt indít a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) Hivatala által működtetett Internet Hotline jogsegélyszolgálat. A cél, hogy mind a szülők, mind a gyermekek mihamarabb ismerjék fel az online visszaéléseket, és merjenek segítséget kérni.
A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) folyamatosan figyelemmel kíséri az online kereskedelmet, köztük a közösségi felületeken értékesítőket is. Ezért akadt horogra az a család, akiknek tagjai több egyszemélyes kft-t és egyéni vállalkozást is alapítottak, hogy a szabályokat kijátszva megússzák az áfa-fizetést. Nem sikerült, több mint 40 milliós bírságra számíthatnak – olvasható a NAV illetékesének hírportálunkhoz eljuttatott közleményében.
Török Ignác honvéd vezérőrnagy, hadimérnök, az 1848-49-es szabadságharc leverése után – 175 évvel ezelőtt – kivégzett aradi vértanúk egyike, Gödöllőn született. Kisbirtokos nemesi családból származott, édesapja, a Vasvár megyéből származó Nemescsói Török Ignác, uradalmi jószágigazgató volt a Grassalkovich családnál, édesanyja Korher Franciska volt.
A magyar gazdaság kilátásainak jelentős változása, illetve a felgyorsult infláció miatt, valamint a munkaerő megtartása érdekében – január 1-jéig visszamenőleg – 15 százalékkal emelkedett az önkormányzati fenntartású gödöllői intézmények élén álló vezetők havi bruttó illetménye. Lássuk, hogy a kizárólag hölgyekből álló különítmény tagjait az alábbi rangsor szerint milyen összegű járandóság illeti meg.
Dr. Pappné Pintér Csilla (Gödöllői Óvoda): bruttó 1.003.875 forint/hó Varga Gyöngyi (Gödöllői Egyesített Palotakert Bölcsőde): bruttó 964.462 forint/hó Czeglédi Ingrid (Gödöllői Egyesített Szociális Intézmény): bruttó 693.450 forint/hó Forrainé Murányi Judit (Gödöllői Forrás Szociális és Gyermekjóléti Központ): bruttó 682.956 forint/hó Liskáné Fóthy Zsuzsanna (Gödöllői Városi Könyvtár és Információs Központ): bruttó 672.888 forint/hó Kerényiné Bakonyi Eszter (Gödöllői Városi Múzeum): bruttó 672.888 forint/hó
A számadatok elemzéséhez adalékként szolgálhat, hogy • a hölgyek közül ketten (Varga Gyöngyi és Czeglédi Ingrid) az önkormányzat tulajdonában lévő munkaköri bérlakásban laknak a Deák téren. • dr. Pappné Pintér Csilla korábban alpolgármester volt, jelenleg pedig két állandó bizottság elnöki tisztségét is betöltő önkormányzati képviselő a Gödöllői Lokálpatrióta Klub színeiben. Most jóváhagyott havi, bruttó javadalmazása meghaladja a gödöllői alpolgármesterek illetményét. • Varga Gyöngyi a Gödöllői Lokálpatrióta Klub által delegált külsős bizottsági tag az önkormányzat Jogi és Ügyrendi Bizottságában.