Újabb, a Deák Ferenc téren (Lumniczer Sándor és Szent János utcák torkolata) található önkormányzati tulajdonú bérlakások kiutalásáról – ha úgy tetszik: bérleti szerződésének meghosszabbításáról – született döntés a gödöllői képviselőtestület november 21-i tanácskozásán. Hogy, hogy nem, ezúttal is akadt elgondolkodtató, nem jogilag, hanem sokkal inkább erkölcsileg megkérdőjelezhető eset.
A vendéglátós és turisztikai attrakciónak számító cégek 2024. január 1-től élesedő jogszabály szerint pénzforgalmi adatküldésre kötelezhetők. Ha pedig forgalmuk átlépi a 12 millió forintot, nagyon kell figyelniük, mert nekik kötelező az NTAK adatszolgáltatás.
Szeptember 30-i tanácskozásukon a gödöllői képviselőtestület tagjai közterületek elnevezéséről is döntöttek. Volt olyan javaslat, ami hivatalos helyről érkezett, és olyanok is, amit civilek ajánlottak a települést irányító grémium figyelmébe. Nézzük!
• A Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) gödöllői, Szent István Campusának főigazgatója kérte, hogy a felsőoktatási intézmény névváltozása miatt a SZIE Kollégiumok ingatlan közigazgatási neve változzon meg, és a hallgatók a jövőben Gödöllői Egyetemi Kollégiumok címre tudjanak bejelentkezni.
• Miután néhány hónapja a 802. számú Szent Korona Cserkészcsapat kezelésébe került a Bezsilla-villa Szabadság út 9. szám alatt található épülete, a cserkészcsapat indítványozta, hogy az ingatlan mögötti/melletti közterület (a Szabadság út 11. és a Szent János utca 1. házsor mögötti, jórészt parkoló) felvehesse a Cserkész köz elnevezést.
• Két éve a civilek helyreállították a Blaháné útja és a Galagonya utca kereszteződésében található közterületet, ahol egy felújított váltóval állítottak emléket az egykori Kismukinak. Kézenfekvő volt a Blaháért Társság ajánlása, aminek elfogadása után a szóban forgó terület a jövőben a Kismuki tér nevet viselheti. A testületi tagág ezt a kezdeményezést is támogatta.