Június 9-én, az önkormányzati választáson résztvevő gödöllői polgárok úgy döntöttek, hogy a GDL Pelikán Szövetségben a Városért Egyesület jelöltjei kizárólag a kompenzációs listáról juthatnak mandátumhoz, méghozzá: háromhoz. Tekintettel arra, hogy a civil szervezet színeiben indultak közül négyen a szeptember végén leköszönő képviselőtestületnek is tagjai voltak, adódott a kérdés: miként változik a várospolitizálás az új helyzetben? Az egyesület elnökével, Debreczeni Attilával beszélgettünk.
Az új, október elejétől hivatalba lépő gödöllői képviselőtestületnek lesz egy „nagy visszatérője”. Az ex-szocialista párti várospolitikus, Kovács Barnabás és csapata számítása bejött: június 9-én a Tisztesség-Emberség Városvédő Egyesület (TEVE) kompenzációs listáról mandátumhoz jutott a várost irányító testületben. A hogyan továbbról a civil szervezet 2002 és 2019 között gödöllői önkormányzati képviselőként ténykedett elnökét kérdeztük.
Edukációs kampányt indít a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) Hivatala által működtetett Internet Hotline jogsegélyszolgálat. A cél, hogy mind a szülők, mind a gyermekek mihamarabb ismerjék fel az online visszaéléseket, és merjenek segítséget kérni.
A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) folyamatosan figyelemmel kíséri az online kereskedelmet, köztük a közösségi felületeken értékesítőket is. Ezért akadt horogra az a család, akiknek tagjai több egyszemélyes kft-t és egyéni vállalkozást is alapítottak, hogy a szabályokat kijátszva megússzák az áfa-fizetést. Nem sikerült, több mint 40 milliós bírságra számíthatnak – olvasható a NAV illetékesének hírportálunkhoz eljuttatott közleményében.
Török Ignác honvéd vezérőrnagy, hadimérnök, az 1848-49-es szabadságharc leverése után – 175 évvel ezelőtt – kivégzett aradi vértanúk egyike, Gödöllőn született. Kisbirtokos nemesi családból származott, édesapja, a Vasvár megyéből származó Nemescsói Török Ignác, uradalmi jószágigazgató volt a Grassalkovich családnál, édesanyja Korher Franciska volt.
Változatlanul jelentős erőkkel tart a hajtóvadászat az után a férfi után, aki január 19-én egy munkába tartó nőre támadt a gödöllői HÉV-en.
Nyomozócsoport alakult, a tettesről grafika készült, Pest megye rendőrfőkapitánya nettó 1 millió forint nyomravezetői díjat tűzött ki. Az eltelt 46 nap alatt a nyomozócsoport és a kiegészítő egységek munkatársai közel 600 liter kávét fogyasztottak el, szolgálati autókkal 3000 kilométernyi, gyalogosan közel 250 kilométer távolságot tettek meg. Teljesítettek 470 órányi bűnügyi portyaszolgálatot, végig néztek mintegy 250 óra kamerafelvételt. Az ügyhöz kapcsolódva előállítottak 12 főt, mindnyájukat elszámoltatták, de nekik nem volt közük a támadáshoz. A nyomozás iratainak egymás mellé rakott lapjainak hossza négy Duna-híd hosszát teszi ki, a kezdeményezett és fogadott telefonhívások száma több mint háromezer, az elektronikus levelek száma ötszáz körüli.
A támadóról készült grafika alapján készített plakátokat március 5-én, a kora reggeli órákban kezdték teríteni a H8-as vonalon és környékén. A HÉV-szerelvényeken, a megállókban, a forgalmasabb helyszíneken több száz felhívást helyeztek ki a HÉV-rendészet munkatársai és a gödöllői rendőrök.
A rendőrség továbbra is várja a felderítést segítő állampolgári bejelentéseket a közismert telefonszámokon: Telefontanú 06-80-555-111, illetve központi segélyhívó 112. A gödöllői rendőrök pedig folytatják a hajtóvadászatot, és mindent megtesznek a támadó azonosítása, felkutatása és elfogása érdekében. Forrás: police.hu